Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawność Instalacji Co I Cwu Z Wykorzystaniem Hydrokominka, Kotła Kondensacyjnego Ora Zestawu Solarnego.


tomaszz1975

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuje za post.

Ad.kominek w układzie zamkniętym + wymiennik - po co? Czy mogę prosić o łopatologiczne wyjaśnienie dlaczego nie, w czym to przeszkadza, co tracę lub link do lektury? Co do reszty skoro jest ona nie bardzo to może jakieś sugestje? - od czego zacząć?

Hydraulik dał mi tylko ideowy szkic (załączony w jednym z postów) z którego dla mnie nic nie wynika. Bardzo chciałbym mieć jasno wyklarowane jak powinna wyglądać moja instalacja CO i CWU z uwzględnieniem moich podzespołów na schemacie, dzięki któremu mogłbym za pomocą hydraulika przenieść to na rzeczywistość a następnie odprężyć się i czieszyć się z inwestycji...

 

Jeszcze raz dziękuje

Pozdrawiam

P.S.

Sugerowałem się tym schematem

post-48709-0-91484600-1362524920_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ma zastosowanie przy połączeniu układu otwartego i zamkniętego- ze względu na różnicę ciśnień panujących w obu układach - kominek pracuje w układzie zamkniętym i układ kotła gazowego też pracuje w układzie zamknietym .

Czyli przy równych ciśnieniach pomijamy wymiennik i jedną pompe oraz trochę automatyki.

Na tym schemacie co załączyłeś - kocioł na paliwo stałe jest w układzie otwartym - na naczynie przelewowe.i wymiennik.

Musisz się zdecydować albo wymiennik i układ otwarty kominka albo wszystko w układzie zamkniętym i bez wymiennika.

Pisałem o tym na początku tematu.

 

Robienie projektu przy pomocy gotowych schematów jest dobre ale trzeba wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

Ctrl+C i Ctrl+V nie wystarcza.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za konstruktywną uwagę. Oczywiście zgadzam się w 100% a ponieważ kolega napisał mi kilka postów wyżej abym taki rysunek wykonał i oraz go załączył tak uczyniłem.

Zrozumiałem już dlaczego nie potrzebuję wymiennika, ..." Czyli przy równych ciśnieniach pomijamy wymiennik i jedną pompe oraz trochę automatyki." - czy mógłbym poprosić o skreślenie na tym rysunku albo napisanie którą pompę oraz część automatyki należałoby usunąć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwasz całą pozycję 20 i jedną z pomp np na powrocie do kominka, zmieniasz tak automatykę aby działała druga pompa jak pali się w kominku.

 

Pozdr.

 

 

Pozycja 20 usunieta, nie bylem pewny co do termostatu przylgowego wiec go zostawilem - zawsze moge go usunac. Czy teraz ten schemat jest poprawniejszy?

Pozdrawiam

Kotłownia ze sterowaniem Satel 2.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, temat sprawdzony zawory zwrotne poprawione (źle miałem ustawione kierunki przepływu) - tak przynajmniej mi się wydaje :rolleyes:

Bardzo proszę o opinię na temat tego zdjęcia:

 

Przy kotle nie ma obowiązkowego zaworu bezpieczeństwa 2,5 BAR

gdyby kocioł miał awarię i zagotował wodę to ciśnienie nie ma gdzie ujść ...

no i nie ma odpływu do kanalizacji dla wody która wydostanie się po zadziałaniu zaworu bezpieczeństwa

 

 

 

 

 

cytat z instrukcji (producenta Beretta) montażu kotła :

UWAGA Wyjście zaworu bezpieczeństwa musi być połączone do odpowiedniego systemu odbiorczego.

Producent nie ponosi odpowiedzialności z powodu następstw zadziałania zaworu bezpieczeństwa.

 

Czy to może być tak zamontowane jak jest obecnie?

 

 

 

 

No i o co tu chodzi ? Powrót c.o. jest połączony z wyjściem c.w.u i do tego trójnik do zasobnika ... ??? Nie ogarniam już tego :(

post-48709-0-28701100-1362606455_thumb.gif

post-48709-0-27734300-1362606669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście 23 miałeś do kominka doprowadzone 3 rury - na wymiennik, z wymiennika i jakaś trzecia

Obecnie zostały dwie, a brak powrotu do kominka , zasilania wężownicy schładzającej i wylotu wody chłodzącej do kanalizacji.

Zawór bezpieczeństwa musi być , najlepiej dla każdego urządzenia grzewczego podobnie jak naczynie przeponowe.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.