Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ogrzewaniem Podłogowym 45M2 - Rozdzielacz.


dawidratal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy... Zażyczyłem sobie ogrzewanie podłogowe na całym dole ok 45m2 podzielone na obiegi, itd,itp....

W kotłowni mam cały rozdzielacz który jeszcze nie jest skompletowany, brakuje na nim RTL'a z kryzą, ale...

Problem polega na tym (tak mi się wydaje) pompa mieszacza ma na sobie wygrawerowaną strzałkę kierunku przepływu, w moim przypadku jest skierowana w dół, czyli zasysa wodę z zasilania ciepłej wody w dół do powrotu. Nie wiem czy to jest dobrze, czy nie powinna zostać zamocowana odwrotnie. Mam też regulatory ciśnienia, które na dzień dzisiejszy wszystkie pracują ok. są ustawione na "2" i na każdym widać już wodę (czy to jest ok?)

Piec mam nowy Saunier Duval ISOTWIN CONDENS F 30-B, czy taki kocioł wystarczy do pompowania wody w cały obieg? Czy muszę montować dodatkową pompę? Co z tym mieszaczem? Czy jest dobrze podłączony? Czy nie powinien być odwrotnie? Temperaturę jaką mam na kotle to 45stopni. Jeżeli włączę mieszacz temperatura na zasilaniu wynosi 30stopni a co dziwne na powrocie jest ponad 40stopni. Tak jak by przez ten mieszacz ciepła woda zabierana była do powrotu... Nie kumam tego...

Nie wiem jak fachowo się mówi na te regulatory ciśnienia na powrocie. Ale jak je najlepiej wyregulować?? Od góry zaczyna się od zera a na dole jest 4. jak nominalnie ustawić je?

 

Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

Dawid

post-47218-0-26382700-1357296891_thumb.jpg

post-47218-0-31101300-1357296897_thumb.jpg

post-47218-0-68500600-1357296903_thumb.jpg

post-47218-0-11392000-1357296910_thumb.jpg

post-47218-0-48618800-1357296915_thumb.jpg

post-47218-0-13171800-1357296921_thumb.jpg

post-47218-0-64115700-1357296964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poczytaj najpierw na stronie producenta kotła o ogrzewaniu strefowym. Nie wiem kto bardziej winny inwestor czy instalator, nie chcę się pastwić. Jak cię to pocieszy to jesteś już trzeci w tym tygodniu gdzie te same błedy popełniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko tak szczerze mówiąc, co mogę zrobić aby działało to poprawnie? Czy z tym mieszaczem mówie dobrze? Powinien być odwrotnie? I czy nie potrzeba zamocować dodatkowej pompy która wspomoże pracę tych obiegów w podłogówce? Nie wiem jak fachowo się mówi na te regulatory ciśnienia na powrocie. Ale jak je najlepiej wyregulować?? Od góry zaczyna się od zera a na dole jest 4. jak nominalnie ustawić je? Na "2"?

 

Dane techniczne kotła: http://www.saunierdu...ne/isotwin-cds/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić? Przedewszystkim zrobić dobrze, zastosować elementy które zaleca producent kotła a nie to co można kupić w sklepie czy internecie. Przy ogrzewaniu podłogowym trzeba zamontować moduł Z11 (divicon) i pozostałe elementy wymienione na stronie producenta. Tą pompę przy rozdzielaczu zdemontować. Pomylone są prawdopodobnie belki rozdzielacza, przepływomierze montuje się na zasilaniu nie powrocie. Poza tym ktoś powinien się przyjrzeć całej instalacji ( zmień instalatora! ) bo może być więcej kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale skoro jest na belkach napisane "zasilanie" i "powrót", i do "zasilania" podłączona jest ciepła woda z pieca, a powrót zimna, to zostaje mi wykręcić przepływonierze z dołu i wkręcić do zasilania. Teraz pytanie czy nadal mieszacz jest zamocowany prawidłowo? Czy nie powinienem go zamocować odwrotnie. by pass zakręciłem (czy prawidłowo?) i chodzi mi o tą pompę dodatkową? Czy była by potrzebna na tych 5 małych obiegów? Generalnie ogrzewanie działa. Po prostu irytuje mnie to podłączenie tej podłogówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na rozdzielaczu jest napisane gdzie masz podłączyć zasilanie a gdzie ma być podłączony powrót do pieca . A co do rozdzielacza to w tym przypadku to belka górna jest belką powrotną pętli podłogowych ,a dolna belka jest belką zasilającą pętle ogrzewania podłogowego , pompa strzałką w dół jest prawidłowo . Na mój gust to trochę zły Ci dobrał instalator ten mieszacz do kotła kondensacyjnego po za tym nie lubię rozdzielaczy stalowych pomalowanych mosiężna farbą . :rolleyes:

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy... Zażyczyłem sobie ogrzewanie podłogowe na całym dole ok 45m2 podzielone na obiegi, itd,itp....

W kotłowni mam cały rozdzielacz który jeszcze nie jest skompletowany, brakuje na nim RTL'a z kryzą, ale...

Problem polega na tym (tak mi się wydaje) pompa mieszacza ma na sobie wygrawerowaną strzałkę kierunku przepływu, w moim przypadku jest skierowana w dół, czyli zasysa wodę z zasilania ciepłej wody w dół do powrotu. Nie wiem czy to jest dobrze, czy nie powinna zostać zamocowana odwrotnie. Mam też regulatory ciśnienia, które na dzień dzisiejszy wszystkie pracują ok. są ustawione na "2" i na każdym widać już wodę (czy to jest ok?)

Piec mam nowy Saunier Duval ISOTWIN CONDENS F 30-B, czy taki kocioł wystarczy do pompowania wody w cały obieg? Czy muszę montować dodatkową pompę? Co z tym mieszaczem? Czy jest dobrze podłączony? Czy nie powinien być odwrotnie? Temperaturę jaką mam na kotle to 45stopni. Jeżeli włączę mieszacz temperatura na zasilaniu wynosi 30stopni a co dziwne na powrocie jest ponad 40stopni. Tak jak by przez ten mieszacz ciepła woda zabierana była do powrotu... Nie kumam tego...

Nie wiem jak fachowo się mówi na te regulatory ciśnienia na powrocie. Ale jak je najlepiej wyregulować?? Od góry zaczyna się od zera a na dole jest 4. jak nominalnie ustawić je?

 

Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

Dawid

powiem tak wywalenie tego mieszacza bedzie tańsze niż jego roczna eksploatacja

a jak to mozna uratowac ,kupić zawór 3d termostatyczny np ESBE pompę daz za zaworem ktora całe cinienie bedzie pachac w podłogę i okaze sie że praca na 1 biagu to bedzie aż za duzo dla ej podłogi ,taki ukłąd jak masz to wymysł marketigowy i bardzo drogi w utrzymania ,uciązliwy w odpowietrzaniu i wiele innych ktore sa przeciwko takim ukłądom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz kolego nowym członkiem klubu - co zrobić ze źle podłączonym kotłem gazowym- w większości to "Vailantowcy" ale dla Ciebie też się znajdzie miejsce:

Sam sobie strzelasz w stopę robiąc taką protezę a przecież na stronie którą podajesz jest schemat referencyjny z wymaganymi elementami - http://www.saunierduval.pl/stepone/data/downloads_sd/a0/00/00/instalacja-systemu-moduzone.pdf

 

Taka instalacja którą masz może jest o te parę złotych tańsza ale będzie dużo droższa w eksploatacji - będą zużywane w większych ilościach gaz i en. el.

Wywal wszystkie el z tego rozdzielacza oprócz rur i przepływomierzy, także ten bypass z miedzianej rurki, doprowadź do kolektorów wodę z wyjścia modułu Z11 i będzie działać prawidłowo i będzie wysterowalne w pełnym zakresie.

 

Belki zostaw tak jak są - zasilanie to zasilanie i powrót to powrót, tam przepływomierze są na powrocie.

Divicon Z11 obsłuży Ci bez problemu podłogówkę na parterze i piętrze.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak już pisałem na początku rozdzielacz jest dobrze złożony ,ale źle dobrany do tej instalacji . Nie zgodzę się tu z kolegą Samborem z jedną mała rzeczą , a mianowicie te rotametry co są na zdjęciu to takie jakie montuje się na zasilaniu pętli grzewczych na powrót są innego typu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam to co napisałeś :) Czyli mógłbym zamienić miejscami przepływomierze z całą górą, nie ruszając belek? No i z tego wynika, że mieszacz powinien zostać zamocowany odwrotnie, a RTL'a mocuję na powrocie? Mam rację?

 

Nie.. :angry:

.. wszystko jest prawidłowo podłączone , głowice możesz założyć na powrocie lub zasilaniu ważne jest aby to była głowica z kapilarą którą to kapilarę zamontujesz na zasilaniu petli czyli u Ciebie dolna belka , W żadnym razie nie montuj RTL.( to duża różnica)

Z tą głowicą to oczywiście jak się zdecydujesz zostawić to w takim stanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.