Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływ Wody W Obiegu Co


gmail

Rekomendowane odpowiedzi

Analizując różne schematy CO i CWU mam pytanie do praktyków instalatorów:

1. Czy w odgałęzieniu obiegu CO będzie płynęła niewielka ilość wody w którym zainstalowana jest pąpa obiegowa np. Grundfosa 25-40, podczas gdy pompa ta nie pracuje, a woda w całym układzie przepływa wymuszana ptrzez inną pompę (np. wewnątrz pieca gazowego).

2. Jaka jest przepustowośc zaworu zwrotnego klapkowego i sprężynowego w przeciwnym kierunku do kierunku pracy (przepływu), pytanie retoryczne ale chodzi mi czy te zawory przepuszczają cokolwiek czy nic, ew. który jest bardziej szczelny w kierunku zaporowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dwie pompy pracujące na jednym obiegu to nie jest dobry pomysł , to błąd. Pompa w postoju pewnie jakąś ilość wody przepuści, ile trudno powiedzieć.

2. Jak nowy zawór zwrotny szczelność powinna być 100% z biegiem czasu coś się może osadzić i może przepuszczać. Oba są jednakowo szczelne. Typów i figur wykonania jest sporo i można dobrać do każdej instalacji odpowiedni typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to mam na myśli swoją instalację schemat w załączniku.

Interesują mnie dwa wątki. Pierwszy, okolice zaworu 3D, czy w którejkolwiek gałęzi pojawi się przepływ wody gdy pompa nie pracuje.

Drugi wątek, zastanawiam się nad przełożeniem pompy CO w gałąź powrotną zaworu 4D ogrzewania.

Muszę coś sam wymyślić (nie mam nadziei, że on sam rozwiąże problem, chociaż cuda się zdarzają) W instalacji tej przy wyłączonym piecu SAS ogrzewaniu wody CWU piecem gazowym, grzeją kaloryfery i odwrotnie przy ogrzewaniu CO piecem gazowym wychładza wodę CWU.

Drugie rozwiązanie jakie wymyśliłem proszę o ocenę czy cokolwiek pomoże jest na schemacie poprawionym.

CO schemat instalacji.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten układ działa? Bo widzę kilka nieprawidłowości. zasilanie z kotła węglowego i gazowego jest wpięte w rozdzielacz powrotny grzejników. Instalacja do drogowego podłogówka trzeba przepiąć do zasilania rozdzielacz zasilający grzejniki. Powrotny przepiąć w rurę przy rozdzielaczu powrotnym grzejniki. Odwrócić zawór zwrotny z podłogówki w przeciwnym kierunku i zdublować go na przyłączu do trójdrożnego podłogówka. samo połączenie pomp może pozostać. Może być kłopot z bajpasem pompy ze względu na zawór zwrotny, grawitacja może nie ruszyć. To tak na szybko zauważone błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że działa tylko nie do końca dobrze. Piec węglowy i układ pieca węglowego działa jako tako, wygląda po wstępnych przepaleniach że jest ok. podłogówka rusza zgodnie z założeniami przy piecu węglowym (prawdopodobnie ja coś źle zaznaczyłem na schemacie w rzeczywistości jest dobrze, na schemacie zasilanie jest na dole a powrót na górze, przepraszam nie jestem hydraulikiem i takie gafy mogę popełniać, chociaż z tego co podsłuchałem jak mój hydraulik szukał błędów to przy obiegu wymuszonym pompkami nie miało by to większego znaczenia podłączenie zasilania na dole w rozdzielaczach, grawitacyjnie układ raczej nie zadziała, od rozdzielacza instalacja do grzejników jest z rur plastikowych nie są zachowane spadki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.