Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sokół Seg 25 - Kilka Pytań (Czy Wiele Straciłem)


Kato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeczytałem pobieżnie kilka tematów na forum, jednak dla laika nie wiele one mówią.

 

Aby nie pisać rozległych i małotreściwych postów przejdę do rzeczy (mam nadzieję, że wyszczególnię istotne informacje).

 

Zakupiłem kocioł SEG 25 na ekogroszek (piec zwany "Sokół" firmy Metalfach), z myślą o odciążeniu zimowego "palenia" starszej osobie, która miała stary piec o zerowej wydajności i konieczności obsługiwania go co 1,5 godziny.

 

Dom: 180 m2, stara konstrukcja, żeliwne grzejniki, budynek nieocieplony, okna wymienione na standardwoe plastiki.

 

 

W ofercie piecy tego typu widziałem jeszcze SD DUO, rzekomo z jakimś palnikiem rynnowym - tu pierwsze pytanie: Czy wiele straciłem nie dokładając do niego i zostając przy tradycyjnym SEG 25 ? Jakie są naprawdę plusy tego wyższego modelem kotła?

 

Teraz kolejne pytanie: Czy w sezonie grzewczym oddać sterowanie w ręce funkcji Fuzzy Logic czy też poświęcić kilka dni i samemu próbować nastawów podawanie/przerwa ?

 

Trzecie pytanie: Ta starsza osoba będzie chciała bardzo oszczędziać na opale, a wiem, że niskie temperatury nie służą żywotności kotła. Jaką temepraturę wody można przyjąć za w miarę bezpieczną poniżej której nie powinno się schodzić? 50'C? 55'C? Tej osobie zimą temperatura pokojowa w granicach 19-20'C to już upał, tak uprzedzając pytania :)

 

Jeżeli gdzieś podobne informacje były zawarte to przepraszam, kiedyś miałem naprawdę dużo czasu na szperanie w internecie, teraz już nie, godzina czytania Waszego forum nie dała odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc tutejszych życzliwych fachowców.

 

Z pozdrowieniami

Daniel

Edytowane przez Kato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zachować dość wysoka temperaturę na kotle proponuję zamontować pogodówkę z zaworem trój drogowym w celu obniżenia temperatury na grzejniki. Kocioł wtedy pracuje na swoich parametrach a instalacja na swoich ale układ się komplikuje. jednak sterowanie zaworem trójdrożnym ma już sporo sterowników do kotłów. Ewentualnie można kupić niedrogo dodatkowy zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.