Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja Miarkownika


Rekomendowane odpowiedzi

jak to cuś pod tą plastikową "nakrętką" z oznaczeniami temp. to tego nie wykręcaj - wiem coś o tym (w środku jest termostat "takie popychadło" i sprężyna) jak to wyskoczy to ciężko z powrotem to skręcić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś elektroniczny miarownik ciągu ?

A który?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek, bo rozważam zakup ale jeszcze nie zdecydowałem jaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam MCI w wersji v1 ze sterownikiem SPR11. Generalnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam miarkownik Honeywell FR124, jeśli chcecie żeby płynnie regulował klapką, trzeba zrobić coś takiego jak na filmie

,                                                                                                      u mnie działa z dokładnością 2-4stC. Na początku też założyłem tą przeciwwagę, ale nie zdała egzaminu, gdyż za bardzo obciążała ciegno miarkownika Edytowane przez Leoneon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić także mocowanie łańcuszka na cięgle miarkownika w połowie jego długości, nie ma potrzeby mocować go na końcu. U mnie 1stC to około 1mm na klapce. I oczywiście rolki na łożysku, żeby lekko chodziły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Witam, mam miarkownik Honeywell FR124, jeśli chcecie żeby płynnie regulował klapką, trzeba zrobić coś takiego jak na filmie

,                                                                                                      u mnie działa z dokładnością 2-4stC. Na początku też założyłem tą przeciwwagę, ale nie zdała egzaminu, gdyż za bardzo obciążała ciegno miarkownika

rozumiem że w połowie drążka to pewnie lepiej bo chyba nie ma takich skoków i obciążenia ale po co te rolki ? przecież to i tak bezpośrednio wisi na tym biglu , jestem nowym palaczem i interesuje się wszystkim dlatego takie pytania , chociaż już z pomocą forum uporałem się ze małą stałopalnością oraz regulacją miarkownika tak że trzyma temp dobrze ale zawsze cosik da się poprawić inaczej nie byłoby tjunerów  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rolki są po to żeby zmienić kąt odciągania klapki. Zdejmij łańcuszek z miarkownika i ciągnąc za niego lekko ręką spróbuj uchylić klapkę najpierw ciągnąć w kierunku dzwigni miarkownika a potem stojąc przed piecem odciągaj do siebie. Na pewno poczujesz że ciągnąc w kierunku w którym klapka sie otwiera jest sporo lżej, czyli tym samym miarkownik ma lżej. Dolna rolka zmienia właśnie kąt odciągania a górna naprowadza linkę na dzwignie miarkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarujesz pod tym pokrętłem plastikowym (to podnosi i opuszcza ramię- jak kręcisz to musi to leciutko chodzić)- nie ciągnij na siłę za ramię bo uszkodzisz ten termik. Dodatkowo smarujesz obok tej śrubki co mocuje ramię- coby się lekko obracało w korpusie a z tymi kółkami to przegięcie pałki... toż są przedłużki  i inne wajchy nie straszcie mi nowego..

aha by zdjąć to plastikowe pokrętło to zdejmujesz taki dekielek plastikowy- zaślepka z wierzchu a pod spodem śrubka (dot. regulusa)  

co do regulacji masz kilka możliwości zamocowania i możesz mieć ramię źle włożone lub źle naciągnięty łańcuszek i potrzeba też śruby rzymskiej do dokładnej regulacji a wyskalujesz go że będzie ci trzymał co do 1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no Nowy jak zobaczyl te rolki to od razu chce kupic sterownik z pid :D pokombinuje wkurza mnie to ze zima idzie po lekku a tu taki bez wlad na piecu i spedzam tam duzo czasu w kotlowni.moze miarkownik jest uszkodzony albo zle go zamontowal instalator!!jeszcze co podejrzewam to drzwiczki czy nie sa za grube i ciezkie blacha 3.5mm grubosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meczylem znow instalatora ze miarkownik za pozno otwiera on pow.ze to normalne a jak mu powiedzialem ze ludzie uzywajas miarkownikow z dokladnoscia do 3stopni to sie usmial i powiedzial ze jak ktos go ustawi  do roznicy 3stopni to stawia litra Johny Walkera he dobre co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapraszam instalatora do siebie na oględziny aby tylko flaszczyny nie zapomniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie spróbuje Jonny walkera. Nie wiem jak jest w regulusie ale u mnie w honeywell jak kręce pokrętłem to ono tak jakby sprężynuje, czyli chyba ma opory od strony tej mosiężnej tulei a nie pod pokrętłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie już spokój, bo istna farsa  ;). Na marginesie, to miarkownikiem najlepiej kręcić bez obciążenia klapką. wywstarczy unieść lekko łańcuszek ręką podczas przestawiania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem miarownik ciągu firmy  Afrison,   do wyboru był jeszcze Reguls,  ale jakościowo jak obejrzałem to Afrison dużo solidniej wyglądał.  Droższy ok 40zł.

Założyłem i super działa.   Piec niby na ekogroszek, ale na ruszcie awaryjnym palę czasem drewnem i od tej pory nie włączył mu się już alarm pieca.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.