Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zimny Mur

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   koks

koks

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:42

Znalazłeś dobre dane z tym że cegła składa się z gliny+powietrze co daje wypadkową przenikalność 0,8 w cegle mokrej w miejsce powietrza wchodzi woda mająca 30 krotnie większą przewodność cieplną od powietrza więc podnośi wypadkową przewodność cegły o ile to zależy od stopnia przemieszania ośrodków (zawilgocenia).poz Hermogenes

Dzięki. Słuszna uwaga:)
  • 0

#22 OFFLINE   def

def

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 17:56

Panowie skoro nie potraficie liczyć to izolujcie sobie 4 mm werstwą nawet jak ona ma opór cieplny 2 razy większy od styropianu to efektywna wartość dla której warto rozpoczynać jakieś prace to 40 mm ,chyba że te 4 mm to między plecami a koszulą.poz Hermogenes

Od razu poznać inżyniera. Albo albo. Jeńców nigdy nie bierzesz Kolego ?
Nie dam głowy za to co u siebie zrobiłem, że to było dobrze. Wiem ponad wszelką wątpliwość, że spełniało znakomicie swoją rolę. Tak jak to zauważył MAC 65 , w tej części mieszkania było sucho (pierwsze piętro, duży metraż, daleko od kuchni w której i tak się nie wiele działo ). Styropian w rolkach udało mi się zdobyć w 1984 roku. Wtedy ocieplanie budynków było tylko dla towarzyszy i to przynajmniej średniego szczebla. Mój sąsiad w dość małym metrażu dał od środka 20mm styropianu i w krótkim czasie miał czarne wykwity. Dzisiaj też nie wszystkim jest lekko, ponieważ obiekty zabytkowe nie wolno zewnętrznie ocieplać. Technologia wewnętrznych ociepleń jest bardzo droga i koncesjonowana. Pewnych rzeczy nie kupisz inaczej jak tylko z usługą. A to już idzie w tysiące za byle co , firma przyjeżdża z W-wy, Poznania, Gdańska, Śląska. Tę technologię zamawiają tylko państwowi użytkownicy budynków za pieniądze z podatków lub z UE.
Urodziłem się "przedwczoraj " i śledzę takie nowinki (prowadzę aktualnie rewitalizację zgliszcz ) ale mogę tylko pomarzyć o zastosowaniu większości nowych technologii.
Panowie RYSZARD i HENRYK, Wasze linki to światełko w tunelu. Zagapiłem się i do tego nie doszedłem , w Castoramie nie bywam, bo daleko. Teraz wiem, że warto pojechać.

Użytkownik def edytował ten post 30 grudzień 2011 - 18:16

• 0

#23 OFFLINE   jendrej83

jendrej83

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania: SZYBKA JAZDA NA KROTKICH ODCINKACH.....

Napisano 01 styczeń 2012 - 10:38

Witam,
Podobny (chyba) system izolacji "ścian od wewnątrz" produkuje firma Saarpor, a dystrybutorem jest Climapor. Można zapoznać się z nim w artykule http://www.info-ogrz...ple_sciany.html, a także bardziej aktualne informacje http://www.info-budo...rzna_scian.html
Pozdrawiam

Teraz sam sie zastanawiam nad tym systemem czy go u siebie nie zrobic.
  • 0

#24 OFFLINE   skąpiec

skąpiec

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 11:53

Kol. blady78 koks radził się jak zrobić to tanio.Sucha ściana to podstawa ciepłochronności .Cokolwiek byś położył na mokrą -nic nie da,więc nie mów mi że grzybek murowany.Takie płyty są z powodzeniem stosowane do lekkiego i taniego ocieplenia ścian.Można również pod płytę wsadzić wełnę min. lub styropian.-trzeba tylko wtedy zadbać o lepszą wentylację pomieszczeń.
  • 0

#25 OFFLINE   def

def

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 16:00

Panowie. Jeśli to tylko możliwe, najlepsze ocieplanie to tylko zewnętrzne. Wewnętrzne w ostateczności. Prawdą jest, że wydziały budownictwa nas dręczą z błachych powodów i karzą nas za robienie czegokolwiek a dopuszczają kicz i inne nieuctwo poparte dokumentacją. Hermogenes w zasadzie ma rację, Jego podejście (może nieco przesadne akurat w odniesieniu do spóźnionego ocieplania) na codzień jest gwarancją bezpieczeństwa konstrukcji nośnych, wytrzymałości materiałów i innych inżynieryjnych problemów. Nic nie jest tylko białe....
  • 0

#26 OFFLINE   skąpiec

skąpiec

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:12

System saarpor-jeśli kogoś to interesuje to niech porówna zastosowanie kasetonów na sufity .Może być taniej i grubiej
  • 0

#27 OFFLINE   vernal

vernal

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 6359 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:20

Witam,

Panowie a gdzie w tym wszystkim wspaniała kumulacja ciepła przez ściany?
Obawiam się, że to docieplenie może tu dużo napsuć...

Pozdrawiam.
  • 0
7NTXX
Raining Blood

#28 OFFLINE   koks

koks

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 09:56

Kumulacja ciepła to raz a dwa - czy pomiędzy tym "kasetonem" a ścianą nie powstanie grzyb?
  • 0