Skocz do zawartości

grybos1

Forumowicz
  • Postów

    42
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia grybos1

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Opryskiwacz jest dobry, trzeba tylko wyregulować samą końcówkę przez jej odpowiednie wkręcenie lub wykręcenie.
  2. grybos1

    Ogniwo DS

    Namieszali nieźle z tyni mocam ikotłów DS http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2019/04/DTR-Classic_DS_2019_04-1.pdf
  3. grybos1

    Kocioł DS MPM

    Panie Grzegorzu proszę o informację czy w kotle MPM DS można spalać zrębki? Może ktoś z użytkowników tego kotła robił testy z tym paliwem?
  4. Witaj Ognik2 Powodem Twoich problemów z kondensatem w komorze zasypowej jest moim zdaniem sposób napełniania komory zasypowej. Piszesz, że sypiesz węgiel na środku w formie stożka a po bokach pozostawiasz niezasypany żar. Z tego żaru do komory zasypowej dostaje się część spalin które zawierają sporo pary wodnej, która wykrapla się na chłodniejszych ściankach płaszcza wodnego. Z powyższych względów zjawisko to jest bardziej intensywne w początkowej fazie palenia kiedy kocioł jeszcze nie uzyskał temperatury zadanej. Należy więc napełniać komorę zasypową równo na całej powierzchni, można też dodatkowo uszczelnić miałem. W celu zminimalizowania smołowania komory zasypowej proponuję dobrać odpowiednią ilość PW przez rozetę. Ja palę w kotle Ogniwo S6WC-13KW jeszcze od góry, ale po sezonie grzewczym będę chciał wykorzystać doświadczenia kolegów „dolnospalaczy” i coś wdrożyć. Pozdrawiam
  5. Dzięki, wszystko jasne. Sprytny pomysł z tym niezależnym PW dla kotła S6WC. Po sezonie grzewczym coś będę działał w tym kierunku. Pozdrawiam.
  6. Prostopadle do tej przegrody w popielniku przechodzą czynne segmenty rusztu ruchomego. Jak uszczelniłeś ten węzeł? Jasiek..
  7. Powyższy palnik dotyczy przeróbki kotła górno- dolnego na dolniak. Autor tej konstrukcji ostatnio pisał, że pali z powrotem od góry.
  8. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=6435843&viewfull=1#post6435843
  9. Opisaną sytuację w powyższym moim poście doświadczam czasami u siebie przy paleniu drewnem. Klapka rzeczywiście jest cienka ale posiada dźwignię z obciążnikiem i przy wibracjach i "odbiciach" słychać ją w całym domu.
  10. Sprawdź, czy te stuki nie występują na klapce przepustnicy dmuchawy? Zdarza się, że klapka wpada w wibracje przy pulsacyjnym spalaniu (szczególnie przy spalaniu drewna) lub wybuchach i słychać to w całym mieszkaniu. Pozdrawiam.
  11. Nawiewnik musi być w każdym pokoju. W pokojach gdzie są zamontowane nawiewniki uszczelnij kratki wentylacyjne. Z okapu kuchennego wymontuj wentylator i może pozostać. Ewentualną przeróbkę kominka pozostaw na koniec, być może nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam
  12. Zasada jest taka, że w pomieszczeniach "mokrych" (kuchnia, łazienka, WC), muszą być czynne kanały wywiewne, natomiast w pokojach doprowadza się świeże powietrze montując nawiewniki okienne. W pokojach można rozsczelniać okna ale trudno nad tym zapanować. Nawiewniki okienne zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, mają możliwość regulacji stałego strumienia niezależnie od warunków zewnętrznych. drzwi W mieszkaniu powinny być podcięte dołem na wysokość 8mm umożliwiając przepływ strumienia powietrza. W pokojach nie powinno być kanałów wywiewnych, gdyż będą zakłócać poprawny kierunek przepływu. O nawiewnikach poczytaj tutaj: http://www.brevis.com.pl/pl_nawiewniki-cisnieniowe.html Pozdrawiam
  13. Pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić to porozmawiać z monterem tego komina. Może okazać się, że popełnił błąd przy montażu ostatniej rury szamotowej i samego zakończenia komina. Wierzchołek ostatniego odcinka rury szamotowej musi być starannie uszczelniony z osłoną zakończenia komina. W tym miejscu kondensad może dostawać się do kanałów wentylacyjnych wełny mineralnej i powodować takie skutki. Problem z ciągiem może być spowodowany brakiem nawiewu w kotłowni. Pozdrawiam.
  14. Napisz coś więcej o swoim kominie, jakiej firmy ten komin, może możesz podać link do strony gdzie pokazana jest konstrukcja?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.