Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewnica Na Olej Samochodowy?


Siwy29

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy ma w warsztacie o pow ok 200m2 dosc wysoki bo busa max wysokiego podnosi tak ze sie pod nim spokojnie stoi i wspominal cos o koszcie zalzenia 20 tys nie wiem czy sam kociol czy z instalacja, ale on ma 12 stanowisk i okolo 20 aut na dzien a przerobu oleju to chyba nawet nie liczy stad u niego to oplacalne bo podobmo tegooleju calkiem duzo idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty olej silnikowy jest zaliczany do odpadów niebezpiecznych. Polskie przepisy zabraniają spalania zużytego oleju silnikowego!!! Aby spalać zużyty olej musisz mieć specjalne zezwolenie na termiczną utylizację odpadów niebezpiecznych. Prowadząc warsztat powinieneś wiedzieć że masz obowiązek (!!!) oddania go do utylizacji wyspecjalizowanej firmie. Robisz inaczej narżasz się na poważne kary ze strony inspekcji ochrony środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zgloszone do inspekcji?

 

a co powiesz na to ze kolej lub jak kto woli pkp sprzedaje raz w roku kazdemu pracownikowi (ktory chce a takich nie brakuje) w ilosci 25 szt zuzyte podklady kolejowe ktore rowniez sa zaliczane do odpadow niebezpiecznych a warunkiem sprzedazy owych 25 szt jest uzytek wlasny do celow opalowych :-)))

jakis komentarz? w ochronie srodowiska o tym wiedza i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zużytymi podkładami kolejowymi jest inny problem. Ogólnie odpady zliczone do grupy odpadów niebezpiecznych (w przypadku podkładów kolejowych kod 17 02 04) nie mogą być oddane czy sprzedane osobie fizycznej bo zabraniają tego obowiązujące przepisy. Jednak dla części podkładów kolej wykonała badania zawartości substancji niebezpiecznych. Jeżeli badania takie są pozytywne to zużyte podkłady zaliczano do odpadu o kodzie 17 02 01 i wtedy można było je sprzedać osobie fizycznej do celów opałowych. Zużyty olej (grupa 13 w katalogu odpadów) jest zaliczany do grupy odpadów niebezpiecznych i nie ma żadnego wyjątku od reguły jak w przypadku podkładów kolejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprawa mojej wiary, nie pracuje na kolei i nie kupuje zużytych drewnianych podkładów. Nie wiem co kolej robi a czego nie, i nie mam żadnych możliwości sprawdzenia. Rzuciłeś temat, znalazłem odpowiedź na pytanie, i Ci odpowiedziałem. Wnioski musisz wyciągnąć sam. Jadnak znając jak działa WIOŚ mogę stwierdzić że badania jakieś zrobiono na pewno. Na punkcie obrotu odpadami, a szczególnie na punkcie dokumentacji z tym związanej, inspektorzy WIOŚ mają lekkiego ..... i jestem pewien że sprawdzają jej kompletność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją nagrzewnice na olej samochodowy? Ponoć tak ale nie jestem pewny a chciałbym zakupić takie urządzenie ponieważ mam dużo oleju (mechanika pojazdowa) a na zimę wypadało by w ogrzewanie zainwestować. Moglibyście mi doradzić jakie urządzenia wybrać?

 

oczywiście że są prosze wejsc na stronę DESA lub sciagnąć przez lokalnego dystrybutora ,sa też podróby innych firm ale one sa tylko prawie takie same....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.