Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trudny Wybor, Trudna Decyzja


anubus

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich bardzo serdecznie

 

czytając wszystkie Wasze tematy oraz niejednokrotnie bardzo pomocne opinie pojawił sie u mnie wielki mętlik. związany jest on oczywiście z wyborem kotla i całej reszty. nie zostaje mi nic innego jak zwrócić sie do Was z gorąca prośba o pomoc i wskazanie właściwego kotła oraz jego plusów jak i minusów w porównaniu z konkurencja. mam pewnego swojego faworyta a jest nim kociołek OGNIWO EKO 24 kW, albo TAURUS BIZON DUO 24 kW, ale proszę o pomoc w tym zakresie, opinie na temat tego kociołka i ew. propozycje innych.

 

powierzchnia grzewacza to 180 m2. domek 30 letni, w zeszłym roku ocieplony styropianem 10. domek podpiwniczony z dachem krytym blacha (do 2 miesięcy bedzie dach ocieplony wełna lub styropianem). 2 kondygnacje, strych z przeznaczeniem na zamieszkanie, ale mała wysokość około 160 (dla dziecka). grzejniki wymienione na aluminiowe. będę wymielał również cala instalacje CO, gdyż dziś ma jeszcze rury stalowe, mam zamiar jednak wymienić na miedziane. nie mam ogrzewania podłogowego. na pewno chciałbym ogrzewać ekogroszkiem oraz posiadać ruszt awaryjny. chciałbym również mieć bojler 140 litrowy - ogrzewanie wody jednak wyłącznie zima podczas pracy pieca. reszta sezonu ogrzewanie wody z piecyka na gaz - chyba ze proponujecie ogrzewać poprzez kocioł?

 

co więcej...? chyba tyle...

 

proszę o pomoc w ww. temacie

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Taurusa i otrzymałem odpowiedź, że nie różnią się niczym poza kolorem obudowy. To jest właśnie przykład, że duży może więcej. Taurus zamawia w Protechu setki kotłów jednorazowo. Mały sklep zamawia najczęściej po jednej sztuce pod klienta. Różnica w zakupie wynosi kilkanaście procent. Paradoksalnie małe sklepy kupują drożej niż Taurus sprzedaje na detalu. Ot, zaspokoiłem swoją ciekawość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawadzałem na stronie fuego na podstawie kotla Protech Karo Duo i Taurus Gaur Duo cena katalogowa nie różni się zbytnio Karo Duo kosztuje brutto 7190 katalog a wg tego co jest na stronie Fuego to katalogowo Taurus Gaur Duo kosztuje 7082 tak więc różnica w cenie to 108 zł. A Porównując ceny z cennnik właściciela marki Taurus to różnica w cenie pomiedzy Taurus Gaur a Protech Karo to dokładnie 100 zł. Od tego roku też sprzedaję kotly Protech i też możemy zrobić podobną promocję jak teraz jest w Fuego. Tyle że my zapewniamy serwis kotłów które sprzedajemy, klient nie musi dzwonić do producenta i tam sie bawić w procedurę reklamacyjną tylko dzwoni do nas i jedzie kotoś i ma usunąć usterkę doregulować kocioł doradzić jak ustawić kocioł tak żeby było dobrze i bezpłatnie dokonujemy uruchomień i regulacji kotłów które sprzedajemy i to cała różnica. Tak więc to co teraz napisałeś to można włożyć pomiedzy bajki tak też było z zasobnikami Lemet które kiedyś też były sprzedawane pod marką taurus. A te kilkanaście procent to raptem 1,5% licząc po cenach katalogowych, promocji nie biorę pod uwagę bo każdy z nas może zrobić promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym to jest różnie w Protechu i Taurusie są sterowniki firmy Tech i to tech je serwisuje bo od jakiegoś czasu współpracuje z nimi jako serwisant i jeżdże do różnych kociołków ze sterownikami Tech. Nie wiem jak jest z innymi elementami kotła bo zwykle w kotłach które sprzedaję to sam się tym zajmuje a od producentów dostaję tylko cześci, wiec w tym zakresie wypowiadał się nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Taurusa ponieważ niejako przy okazji kupiłem go bardzo tanio. Jeżeli chodzi o serwis to małą usterkę naprawił mi serwis Protechu błyskawicznie. Więc tutaj chyba nie ma różnicy.

 

Temat marki własnej to bardzo ciekawe zagadnienie. Jest ona zazwyczaj przeznaczona bardziej do lokalnych firm instalatorskich (vide Altech, Alterna) niż do handlu detalicznego. Taurus akurat zrobił inaczej, mianowicie dogadał się z potężnym sklepem internetowym i poszły Taurusy na całą Polskę. Przypuszczam, że sami nie spodziewali się takiego sukcesu.

 

Prawdopodobnie gdyby nie Taurus o Protechu byłoby słychać tylko lokalnie. Jak to mówią "sukces ma wielu ojców".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sukces ma wielu ojców. Tylko w Twój region serwis fabryczny dojedzie w miarę szybko bo maja niedaleko (chyba) w moje regiony już muszą korzystać z usług takich firm jak moja bo do mnie mają ponad 300 km i wyjazd do kotła np dla wymiany procesora w sterowniku jest trochę kosztowny i bardzo czasochłonny. A zimą liczy się każdy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłącze się pod wątek, bo sam stoję przed wyborem kotła. Który piec, taurus gaur czy ogniwo eko byłby lepszy do palenia miałem? Czytałem na forum, że gaur jest sprawdzoną konstrukcją jeśli chodzi o spalanie miału, czy ogniwo eko również byłby tak samo dobry? Ogniwo ma taką zaletę że ma dużo większy zasobnik, więc dłużej mógłby pracować bez obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna uwaga co do wielkości zasobnika i wynikającego z tego komfortu. Pozostaje jeszcze kwestia pojemności popielnika ponieważ z miału może powstać sporo spieków. Gaur jest idealny do spalania mieszanki miału z groszkiem o większych granulacjach. Pytasz o dwie konkurencyjne konstrukcje. Na dzień dzisiejszy chyba jednak Ogniwo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kocioł ma większy popielnik, gaur czy ogniwo eko?

Biorąc pod uwagę gaura mam taki dylemat, który gaur dla mnie byłby lepszy, zwykły gaur czy gaur duo? Chodzi mi tutaj właśnie o wielkość popielnika i ruszt awaryjny,

- wersja duo ma teraz stały ruszt awaryjny (który jest większy) ale przez co popielnik jest mniejszy. Ja w lecie dla cwu chciałbym palić drewnem, większy ruszt awaryjny byłby dla mnie lepszy, tylko czy to nie spowoduje, że w zimie, kiedy będzie działał podajnik będę musiał często wynosić popiół. Czy jest to duża różnica względem pierwszej wersji?

- zwykły taurus gaur, ma większy popielnik, ale mniejszy ruszt awaryjny. Czy ten ruszt nadaje się do palenia w lecie dla potrzeb cwu? Nie będzie za mały do w miarę normalnego użytkowania?

- ogniwo eko wydaje się być piecem bardziej uniwersalnym (chyba jest bardziej dedykowany do ekogroszku), czy ktoś z forumowiczów użytkuje go palenia tylko miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.