Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co I Cwu W Mieszkaniu 250m2 ?


tomero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Jako " nowy na forum" witam wszystkich forumowiczów , nazywam się Tomek ,pochodzę z okolic Jeleniej Góry i chciałbym prosić Was o poradę budowlaną .

Wraz z żoną i trójką dzieci staliśmy się posiadaczami mieszkania dwupoziomowego o pow. ok. 250m2 na piętrze w starym poniemieckim domu. Pierwsza kondygnacja to 150m2 o wys. 2,5m i częściowo skośnymi ścianami , dróga to poddasze o pow. ok. 80-90m2 i wys. w szczycie 4,5m ze skosnymi ścianami do podłogi.

W pierwszej kondygnacji przewidziane jest:

-pokój dzienny połączony z jadalnią i kuchnią

-łazienka

-pomieszczenie gospodarcze (pralnia,spiżarnia)

-sypialnia

-gabinet (pokój gościnny)

-hol

Na poddaszu:

-trzy pokoje dla dzieciaków

-WC

 

Całość wymaga generalnego remontu -od przebudowy ścian wew.,ociepleń, po wymianę podłóg i wszelkich instalacji włącznie . Wszystko chcę wykonać samodzielnie z pomocą teścia "budowlańca starej szkoły".

O ile prace typowo budowlane (murarka,rigips,stolarka,instal.ele. i wod.) i wykończeniowe nie są mi obce i z pasją to wykonam ,to mam pewien dylemat - ogrzewanie i ciepła woda.

W okolicy , gdzie umiejscowiony jest dom , a w nim nasze mieszkanie nie ma sieci gazowej .

Dom zaopatrzony jest w energię ele. (trzy fazy) , oczywiście w przyłącze wod-kan. oraz komin o dużym przekroju w centrum mieszkania , ale to tyle.

Zastanawiamy się nad sposobem uzyskania ciepłej wody oraz efektywnego i w miarę ekonomicznego ogrzania mieszkania.

Na tę chwilę widzimy dwa źródła energi - paliwa stałe z naciskiem na drewno oraz energia elektryczna. Gaz płynny w ostateczności ,ze względów ekonomicznych.

Rozważamy zastosowanie kominka w połączeniu z ogrzewaniem elektrycznym , to spięte z kilkoma grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym np. w łazience , kuchni czy holu, ale to jest tylko tyle co wiemy na podstawie naszej wiedzy.

Wiele czytałem między innymi i Tu o takim połączeniu , lecz nie znalazłem konkretnej wskazówki czy rozwiązania. Każdy projekt jest inny i raczej nie powtarzalny.

Jeśli znalazł by się ktoś , kogo interesuje nasz problem to będę wdzięczny za pomoc .

O ile znalazło by się konkretne i niezawodne rozwiązanie ,to skłonny jestem zlecić (oczywiście odpłatnie) wykonanie projektu takowej instalacji CO i CWU.

Dysponuję szczegółowym projektem w CAD'zie zakładanego remontu-przebudowy , a zakres prac daje wiele możliwości konstrukcyjnych. Załączam rzut pietra .

Z Szacunkiem Pozdrawiam

post-17846-1276853488_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może przeoczyłem temat bo wcześniej go nie widziałem. Czy możesz wykonać nie koniecznie w CAD'zie schemat instalacji z rozprowadzeniem po mieszkaniu oraz umiejscowienie grzejników. Chcę tylko przestrzec,że wykonanie nowego ogrzewania może wymagać pozwolenia na budowę, zgody właściciela i innych czynności. Wyslę na priv. swój mail do przesłania podkładów to im się przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.