Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkład Do Kuchni Kaflowej


christoffek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Krótko o mieszkaniu, 2 pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój, razem ok 50m2, przy wysokości ok 2,70m. Nowe okna, w bloku z lat 50, z czerwonej cegły, mieszkanie na 1 pietrze (parter i 2 piętro jeszcze) w środkowej klatce ( razem 3 klatki). W chwili obecnej jest tam ogrzewanie piecowe w pokojach no i kuchnia kaflowa w kuchni.

Chciałbym tam zrobic ogrzewanie centralne, ale chcę zostawic kuchnie kaflową i od niej ogrzewac resztę pomieszczeń. Poczytałem trochę o tym w necie i wiem że jest taka możliwośc. Można zastosowac podkowę (wężownicę) , zrobioną z rur bądź z z blachy, cowników, np: wężownica

ale można również wstawic wkład, np:

wkład do kuchni

 

W mieszkaniu ma byc tylko ogrzewanie, bez CWU. Istnieje możliwośc by w kuchni gdzie będzie palone nie montowac grzejnika, gdyż ciepło będzie od kuchni kaflowej. Czyli byłyby zamontowane 2 grzejniki w pokojach i 1 suszarka w łazience.

Czy pokazana wężownica wystarczy do ogrzania takiej powierzchni czy lepiej zastosowac wkład? Zastanawia mnie również (ewentualnie) jaka powinna byc wielkośc, rozmiary takiego wkładu.

 

Ogrzewanie miałoby byc zrobione w miedzi, wstawiona pompka z sterownikiem , grzejniki aluminiowe.

Później postaram się dołączyc plan mieszkania i wstępny schemat instalacji.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozwiązanie c.o jakie zamierzasz wykonać spowoduje, że będziesz (osoba która będzie tam mieszkać) jego niewolnikiem. Takie rozwiązania można stosować w domku na wsi (jak u mnie), ale nie w kamienicy na piętrze. Noszenie węgla, jego przechowywanie, wybieranie popiołu itp, itd to nie są czynności relaksacyjne, ale zwyczajna czarna robota. Odpada też wyjazd na narty na weekend. Zastanów się dobrze zanim popełnisz błąd na lata. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, jest to zobowiązanie. Ale do tej pory paliło się w piecach i nosiło opał, dało się radę. Poza tym mieszkanie jest ciepłe i nie będzie wymagało wielkiego nakładu pracy.A i większosc sąsiadów ma zrobione centralne, tyle że mają wstawione piece co a nie z kuchni kaflowej. Za tym rozwiązaniem przemawia też i ekonomia, ogrzewanie prądem nie wchodzi w grę,drogo i brak siły, nie ma także gazu ziemnego (linii). A mieszkam w małej miejscowości gdzie nie ma problemu z drewnem, które jest tanim opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym rozwiązaniem przemawia też i ekonomia, ogrzewanie prądem nie wchodzi w grę,drogo i brak siły, nie ma także gazu ziemnego (linii). A mieszkam w małej miejscowości gdzie nie ma problemu z drewnem, które jest tanim opałem.

 

Jeżeli masz wybierać między tymi dwoma rozwiązaniami, to wydaje mi się, że lepszym wyjściem będzie wkład. Podkowa może nie wystarczyć do ogrzania 50 m. mieszkania. Zastanawiam się co będzie w lecie? Jak będziesz gotował obiad bez grzania c.o? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gotowanie latem to będzie do tego służyła kuchenka gazowa z butli, więc kuchnia z wkładem będzie służyła tylko do ogrzewania. Czasem może ona służyc by coś podgrzac lub gdy coś dłużej miałoby się gotowac.

Zastanawia mnie tylko rozmiar takiego wkładu, ten pokazany przeze mnie ma wymiary 58 *33*36 cm. Czy na taką powierzchnię wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy taki wkład jest dobrym rozwiązaniem. Koszt 870 PLN plus hydraulik plus przerobka pieca kaflowego, dokupienie cegieł szamotowych, kilku kafli. Usługi zduna nie są tanie. Może lepiej coś takiego.

http://allegro.pl/item943017246_kociol_pie...ecokuchnia.html

Zajmuje mniej miejsca i jak przeliczysz wszystkie koszty oraz za i przeciw to wyjdzie korzystniej piecokuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim rozwiązaniu, o piecokuchni jak w linku. Ale z kilku powodów zrezygnowałem, po pierwsze ten wkład jaki pokazałem to tylko przykład i ceny takiej nie biorę pod uwagę,będzie robiony na zamówienie i będzie taniej, także dlatego że zostaną stare drzwiczki od kuchni które są ładne i w dobrym stanie. Po drugie chodzi mi o wygląd, estetykę, taka piecokuchnia ,dla mnie, wygląda jak blaszane pudło,nie ma to wyglądu, a jednak ładne kafle , ładnie zrobione, to napewno będzie się taka kuchnia lepiej prezentowac, estetyczniej. A jeśli chodzi o inne koszta to hydraulik i tak potrzebny, czy do piecokuchni czy do kuchni kaflowej by to połaczyc, zdun to wujek więc i koszty niższe a materiały takie jak kafle czy cegła szamotowa to niepreblem, są jeszcze dodatkowe dwa piece do rozbiórki w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wystarczy:

http://www.allegro.pl/item952174692_piecok...d_kuchenny.html

Zastanawiam się tylko nad sensownością wkładania pompy c.o. do układu 2 kaloryferów i drabinki w łazience. A grawitacja z dużym przekrojem w izolacji z roździałem górnym to błąd? + 2x15 żeberek żeliwnych--żadne aluminium.A grzejnik łazienkowy typu drabinka na grawitacji 'z góry' pójdzie. Odpada wtedy myślenie o prądzie,akumlator i rachunki a cały układ ma więcej wody i jest stabilniejszy cieplnie--choć coraz mniej ludzi dzisiaj tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie to może i dobre, ale jak wcześniej pisałem zależy mi na estetyce, wyglądzie. Trochę poczytałem o instalacjach CO zanim tu napisałem i z tego co wiem (bo może się mylę, poprawcie mnie) to aby grawitacja działała to raz że muszą byc spore średnice rur, a po drugie muszą byc puszczone możliwie jak najwyżej, tuż przy suficie. Taki układ wygląda co najmniej brzydko. Instalacja przy użyciu miedzi i pompy może byc poprowadzona przy podłodze, nisko a nawet i wpuszczona w podłogę. No i sam fakt podgrzania ilości wody w układzie grawitacyjnym a tym z pompą i mniejszymi rurami też nie zadowala.

 

Poniżej podaje schemat, proszę o opinię.

schemat_22.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów widziałem dużo takich rozwiązań z wkładami do kuchni tylko te wkłady nie sa takie jak kolega pokazywał na linkiu z allegro tylko te wkłady co widziałem to sa wykonane z takiego samego materiału jak rama do kuchni ładne świecące. W tym przypadku jak chcesz zachować grawitacje to jedna rurka musi isc góra a druga dołem i działa na grawitacji a jak nie to 2 rurki dołem i wstawiasz sobie pompkę z zaworem zwrotnym np kulowym. Mozna tu tez zastosować skrzynkę na rozdzielacze która chowa sie w ścianę i nie ma brzydkiego efektu pompki. Mozna sobie tez podłączyć baniak na ciepła wodę która w lecie możesz sobie grzać za darmo bez ogrzewania centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem taki sam problem 2 piece kaflowe w pokojach i tak zwana westwalka w kuchni i trzeba było na nosic opalu na 3 piece w szedzie kurz i.t.d aż wpadłem na pomysł i kupiłem malutki piec kuchenny zajmuje miejsca tyle co mała zmywarka szeroki 32,5cm i teraz jestem zadowolony pale tylko w kuchni grzeje wode w bojlerze i jeszcze na nim obiad ugotuje piec jest emaljowany jak kuchenka gazowa i łatwo zachowac czystośc piec to moravia 9106

post-12617-1268850854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładna. podoba mi się, mogła by byc, gdyby nie ta cena.... :P . Ale sam pomysł dobry, poszukam coś podobnego ale tańszego i zastanowię się nad takim rozwiązaniem, puki co myślę o kuchni kaflowej.

 

Czy mógłby ktoś zerknac na schemat i ocenic czy dobry, co jest źle , co dobrze, co niedopuszczalne. Co poprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.