Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Duo 15kw - Retorta Dlaczego Tak Prymitywna?


gramir

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wczoraj w kotle odpalonym we wrzesniu 2009 - uszkodziła mi sie obrotowa retorta. Zgłoszenie juz poszło do Klimosza- ciekawe jak długo poczekam na reakcję.

Ale chcę napisać o b. prymitywnej konstrukcji tejze retorty:

Palec obrotowy - nałozony na OKRĄGŁY WAŁEK Z DOKRECANĄ Z BOKU ŚRUBĄ.

Wiadomo że z czasem albo gwint na śrubce sie wyrobi a palec notorycznie będzie się obracał na wałku i przestanie spełniać swoją rolę.

Nie można było koncówki wałka zrobic w kszałcie kwadratu albo szesciokatai taki sam kształ otworu "palca".

albo II rozw. - nawiercic drobny otwór w wałku aby sruba wchodziła trochę w wałek, wtedy blokada byłaby skuteczniejsza.

Czekam na opinie Kogoś z klimosza dlaczego tak awaryjnie- rozwiązano problem retorty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Gramir

Wydaje mi się ,iż jest to celowe rozwiązanie.Myśle tak dlatego iż w momencie jak byś miał złe nastawy i robiły by Ci się spieki.Taki palec sztywno zamontowany mógłby spowodować zakleszczenie takiego spieku pomiędzy palcem i retotrą co mogłoby spowodować zerwanie zawleczki,co jest według mnie gorsze niż poluzowanie się palca.

Może się myle ale,takie mam zdanie.

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ja sobie z odkręcającym się zbieraczem (palcem) poradziłem sobie tak.

  • post-18443-0-71732800-1328805226_thumb.jpg

post-18443-0-71732800-1328805226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei retorta podczas obracania się bardzo głośno piszczy. Ekogroszek/popiól podczas podawania dostaje się pod retortę lekko ją przekrzywia i wtedy następuje ?piszczenie? podczas obracania. Po czyszczeniu kotła i usunięciu popiołu z pod retorty następuje poprawa, ale trwa to bardzo krótko. Nie macie z tym problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy mamy, ale jak co 20 dni czyszczę dokładnie cały kocioł to smaruję smarem miedzianym i jest ok na 14 do 16 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zastanawiam sie nad dospawaniem drugiego (palca) aby częściej retorta robiła obrót, to pozwoli na częstrze opróźnianie popiołu i spieków, które zakłucają proces spalania kopczyka na retorcie. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem - tylko nie dospawywałem nic do oryginalnego palca tylko zrobiłem drugi nowy i tak jak mówisz - 2 razy częściej obraca retordą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ82 i jak poprawiło się jest lepiej z tymi dwoma palcami ? Co zaobserwowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda palę pelletem, ale jak jest "podwójny palec" to piec jakby szybciej się rozpędzał - nie zapychają się tak otwory powietrzne bo częściej przekręca się retorda... Ja dorobiłem sobie jeszcze taką blachę która zgarnia mi nadmiar popiołu z kołnierza retordy ponieważ na pellecie popiół jest bardziej sypki i się za bardzo odkładał a tak po prostu ta blacha go zgarnia... w załączniku foto mojego wynalazku :)

post-13633-0-06116200-1355416920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda palę pelletem, ale jak jest "podwójny palec" to piec jakby szybciej się rozpędzał - nie zapychają się tak otwory powietrzne bo częściej przekręca się retorda... Ja dorobiłem sobie jeszcze taką blachę która zgarnia mi nadmiar popiołu z kołnierza retordy ponieważ na pellecie popiół jest bardziej sypki i się za bardzo odkładał a tak po prostu ta blacha go zgarnia... w załączniku foto mojego wynalazku :)

 

Witam.

DJ82 czy zauważyłeś mniejsze spalanie jak retorda jest częściej obracana bo piszesz że "piec jakby szybciej się rozpędzał" ?

Ja co prawda mam Ling Duo 15 kW, palę ekogroszkiem i włąśnie jestem w trakcie wykonywania podobnego "podwójnego palca" jaki zastosowałeś u siebie.Pomysł z blaszką też mi się podoba .

Pozdrawiam

Edytowane przez misio50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia to różnicy nie widzę ale na pewno lepiej się spala - popiół mam jak z papierosa - sam pyłek... co chyba widać na foto.

Druga sprawa jest taka że jak nie miałem tej blaszki na górze to paląc pelletem kopczyk mi strasznie rósł i obrastał popiołem i wtedy piec miał problemy z prawidłowym spalaniem paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.