Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia kotła beretta optima 21 esi turbo


Jasiolski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od niedawna jestem posiadaczem mieszkania z piecem dwufunkcyjnym beretta  optima 21 esi turbo. Temat ogrzewania jest dla mnie nowością, próbuje doczytać ale nie wszystko kumam.

 

probowalem czasem wlacaac czasem włączać piec z nadzieja ze będzie taniej 😉 tak wiem wiem czytałem ze wcale nie będzie. Postanowiłem sprawdzic czy będzie taniej o o ile jesli będzie ciagle włączony. 
 

mieskanie 52 metry budownictwo z 2015 roku. 4 kaloryfery. W salonie z kuchnia i łazience odkręcone na 5. W dwóch pokojach na 3. Na piecu ustawiona temperatura 37-38. Piec dosyć często sie załącza - to chyba ten palnik sie wtedy uruchamia? Mam wrażenie ze co kilka minut ma chwile sie włącza  i gaśnie. 
 

w mieszkaniu od WcOeaj temapratura 22.2 co jest przyjemne i wystarczające chociaż na korytarzu czuć odrobine chłodniej.

 

jak można zOptymalizowac koszty?  Od 2 dni mam ustaiwnie jak wyżej na stałe  i Średnio dobowo przy tym ustawieniu spalanie wynosi 3.5-4 m3 co jest spora ilością. Jak sądzicie?
 

Czy podniesienie temperatury na kaloryferach coś zmieni? Czy jest opcja ze mieszkanie nagrzeje sie jescze do stałej temapratury i spalanie spadnie? 
 

nie mam sterownika (bedzie w przyszłym sezonie) głowice na grzejniku zwykle gdzie zakres od 1-5. Temperatura z czujnika wskazującego wilgotność i temp

 

 

prosze o porady. Widziałem podobny temat ale nie rozwiał w pełni moich wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie jest kondensacyjny, więc niska temperatura zasilania niekorzystnie wpływa na jego sprawność i żywotność. Przy 4 kaloryferach regulacja termostatami jest nieporozumieniem, bo niepotrzebnie ogranicza przepływ, a to oraz moc minimalna na poziomie 6 kW przyczynia się do częstszego taktowania. Sterownik z pewnością ograniczy niepotrzebne starty, ale na wielkie oszczędności bym nie liczył. Ponadto warto zwrócić uwagę ile gazu zużywa się na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.