Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol dla mieszkania 68m2.


Comingsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

Byc moze ktos zechce sie podzielic wiedza i doradzic jaki piec bylby okej dla takiego metrazu.

spraw wyglada tak ze moja babcia mieszka w mieszkaniu 68m2 to jest parter w budynku 1 pietrowym (wyzej inny sasiad osobne ogrzewanie) ponizej mieszkania jest piwnica i tam stoi stary piec ktory musze wymienic na nowy z uwagi na smierc dziadka ktory zajmowal sie paleniem. Pomyslalem ze dobrym pomyslem bylby piec na pellet z podajnikiem, podjade co pare dni zasypac i skontrolowac piec a babcia bedzie miec cieplo i spokoj, ja rowniez. Nie ukrywam zalezy mi na niskich kosztach, dodatkowo bede ubiegac sie o dofinansowanie jesli kociol spelni norme, nie chce narazac babci na nie wiadomo jakie koszty. Byl 1 majsyer proponowal mi sam piec za 15tys..., inny majster chcial 20tys za piec i robote...

W domu sa 4 pomieszczenia + korytarz + mala lazienka. W pokojach sa 4 grzejniki stalowe starego typu 2 plyty, w lazience jest nowy grzejnik aluminiowy, na korytarzy stary stalowy tzw faviera (mozna wymienic na alu nowy). Metraz 68m2. Zuzycie cwu bardzo male. Instalacja czesciowo idzie w piwnicy jest zaizolowana a czesciowo w domu, stalowe rury na oko chyba 1 cal.

Gazowe odpada z uwagi na podpiwniczenie w mojej ocenie oraz sredni stan ocieplenia budynku. 

Wedlug moich wyliczen na stronie cieplo wlasciwe wyszlo ze 8/9kw powinno byc okej na ten metraz + cwu dla 1 osoby.

Znalazlem piec firmy ferolli dokladnie taki jak poniezej

 

http://www.ferroli.com.pl/urzadzenie/337/biopellet-compact-8-21

 

Cena za 8,5kw atrakcyjna wedlug mnie patrzac na oferty fachowcow tutaj wychodzi piec za 7900 brutto i do tego chcialem zasobnik cwu 40l +-900pln,

https://allegro.pl/oferta/zasobnik-buforowy-bufor-weber-w4b-40l-14414994560

rozumiem ze ten piec obsluzy 1 obieg co oraz osobno bufor cwu? 

Czy do takiego kotla musi byc specjalny wklad w komin?

Czy te piece sa w miare ok za ta cene? Ktos moze mi cos powiedziec, jakies doswiadczenia? Moze znaja Panstwo inne marki godne polecenia bez znacznego przeplacania. Bede wdzieczny za opinie, zima za pasem a ja musze szybko zorgaanizowac babci ogrzewanie oraz ciepla wode, nie jestem w stanie codziennie jezdzic robic ognia oraz pilnowac pieca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem - mieszkanie 52m2 

Tu mój temat (tylko jakaś reklama z zielonym kotłem, co nie ma nic ze mną wspólnego) 

 

 

Od siebie napiszę, że defro evopell (takiego wstawiłem) powinien dla Ciebie wystarczyć.

Ma co prawda niewielki zasobnik (można powiekszyć) i kosztuje więcej niż ferroli. 

Zanim wybrałem to szukałem po internetach informacji o tych ferrolach i naczytałem się że ludziska mają z nimi problemy..

 

Co do dodatków "czyste powietrze" to mi się nie należy dotacja, bo w budynku jest więcej lokali mieszkalnych a w regulaminie CP jest to limitowane do 2 lokali mieszkalnym w budynku wielorodzinnym.

 

Z gorszych informacji, to za mój kociołek dałem dużo więcej niż dałbym za ferroli, ale stwierdziłem że to bezpieczna inwestycja.

 

Odpalenie poszło bez problemu, w zasadzie to musiałbym zapytać uzytkowników (bo ja tam nie mieszkam) jak sprawuje się kociołek, bo już ponad tydzień pracuje.. 

 

Ja miałem już wkład kominowy i raczej powinien być (kominiarz powinien Ci pomóc z tym pytaniem).

Piec wytwarza nadcisnienie- wentylator wydmuchuje spaliny do komina. To może być ważne w przypadku, gdy komin byłby słabszej jakości.. 

Gdybyś chciał więcej szczegółów to pytaj - możesz nawet na pw bo o finansach tu na forum chyba nie wypada pisać..  

Edytowane przez zadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję do komina z cegieł i tej sytuacji Skamp-pv 15 PEL wersja mini o mocy 9 kW z palnikiem 10 kW [najmniejszym], cena z VAT 8% to 10 250 zł + dostawa kurierem 200 zł .

 

Jest do niego duży zasobnik więc na kilka dni zawsze wystarczy [w Ferroli czy w tym zielonym powyżej jest bardzo mały zasobnik raczej do uzupełniania dla mieszkających na miejscu - sprzedałem kilka tych zielonych więc wiem jak to działa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.