Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin, długość komina a błąd a 23


tidia78

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć panowie. Panowie mam problem z Berettą ciao at 25 kw. Z błędem a23 , wiem co on mówi, to trzykrotne słabe spalanie.

No i teraz zastanawiam się co z nim zrobić , od czego to może zależeć?

Zauważyłem że palnik moduluje w zakr.10-50% ,podglądając w in... Ale jak już wyskoczy błąd ,po resecie modulacja jest stale na 71%.   Dopiero odłączenie od zasilania ,przywraca modulację .

Wiem że ktoś powie zawołaj serwisanta,No serwisant był wiele razy,de facto według niego kocioł  się odpala i pracuje 5,10,20 minut chodzi grzeje,  rury są ciepłe tu wszystko gra. kropka jednak nie do końca gra.Jednak dzisiaj być może jest większa wilgotność pada deszcz może inne ciśnienie i wywala błąd za błędem non stop praktycznie piec nie działa.

Moje podejrzenia podają na średnicę komina a długość komina , ponieważ piec jest podłączony w ten sposób że:.

z pieca wychodzi kolano 60/100 przechodzi pół metra przez ścianę i ze ścianą jest drugie kolano które już idzie do góry tam jest trzy i pół metra rury.

No i myślę że tu jest główny problem ponieważ z książki wyczytałem, że przy tej średnicy rury prosty zwykły odcinek do góry to może być maksymalnie 3,5 m , jeżeli zastosujemy jedno kolano to skracamy go o 1,6 m ja mam dwa kolana , czyli skracam go o 3,2 m, czyli nie powinien mieć już więcej za kolanami nic.

Ale czy to ma taki wpływ na to spalanie,  na pracę pieca ?

Może się nie wiem , dławić , dusić , gasnąć nie wiem jak to nazwać.

Według książki jeżeli mam taki problem że muszę wyprowadzić rurę przez ścianę to powinienem zastosować kolano redukcyjne z 60 na 80 potem pół metra rury przez ścianę 80/125 potem kolano i wtedy 3,5 m rury do góry . Ponieważ taka konfiguracjie producent dopuszcza , nawet 9 m długości prostej komina. A tu jeżeli mamy 9 m rury i dwa kolana kolano fi 80 na 125 skróci mi komin o 2 metr czyli tak czy siak jeszcze zostaje mi 7 m.

 

Ale do rzeczy dlaczego się na tym zastanawiam. Mam z tym piecem problem już półtora roku ktoś go zamontował , ktoś go odebrał , serwisant go dopuścił. Potem były jeszcze trzy czy cztery próby serwisanta,  ustawianie palnika,  mocy,  ustawianie cudów , pomiar spalania i DE facto każdy mówi powinien chodzić,  powinien chodzić nawet zdając sobie sprawę z tego komina , jednak cuda się dzieją zwłaszcza mam wrażenie że przy zmianie pogody lub ciśnienia lub ciepło zimno zaczynają być cuda.

Nawet jak już uda się że ten piec odpala i chodzi,  to dziwnie zachowuje się przy redukcji mocy tak jakby przy zmniejszaniu mocy,  jakby na chwilę przygasł być może to jest to właśnie słabe spalanie kiedy on nie może zaskoczyć.Ale też powiem że widzę na wyświetlaczu temperatura kotła na przykład 58 stopni No i jest okej .

Tylko że na grzejnikach to z kolei jakby było raz ciepło raz zimno raz ciepło raz zimno.

 

Zasadnicze pytanie jest takie czy kupować ten komin i koniec o większej średnicy czy jednak coś próbować cudować,  zauważyłem że jeżeli ograniczę mu moc i to bardzo , to pracuje lepiej praktycznie nie wyłącza się nie ma błędu o spalaniu ale z kolei pracuje cały czas i   na 250 M2  30%z 25kw to daje 7.5 kw   to chyba nie możliwe ..

 

 

Zapraszam do dyskusji....tylko bez serwisantów ..  bo tu temat wyczerpany 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii serwisu .jak pisałem  piec odpala , nie ma błędów ,grzeje ,, serwis mówi jest ok ...

 

Drożność . To rury , nierdzewki nowe co tu .a być nie drożne ...ale z moich wyliczeń wynika że ..  mając 2 kolanka 90. Skracam maksymalnie komin z 3.5 m na 0.3 m .

Piec jest czuły na to ..a serwis twierdzi że ma słaby wentylator , serwis radzi zmienić komin ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tidia78 napisał(a):

,,, Drożność . To rury , nierdzewki nowe co tu .a być nie drożne ,,,


To była ta drożność sprawdzana czy nie.
Jakiś listek wleci pomiędzy rury zacznie się rozkładać na "kolanie" i przekrój jeszcze mniejszy.

Nim podejmiesz jakiekolwiek działania to sprawdź te dwa kolanka. Przewód spalinowy jest cały czas omywany przez wykropliny z spalin gazowych.

Jeżeli masz w tej chwili taką sytuacje z kotłem, że ten błąd pojawia się notorycznie a jednocześnie masz łatwy dostęp do tego kolanka zewnętrznego to go zdemontuj na czas testu.

Kanał spalinowy poziomej rury powietrzno-spalinowej przedłuż (może być rura kanalizacyjna 75mm) by gazy spalinowe nie były zaciągane przez przewód powietrzny.

Oczywiście to tylko na czas testowania
Jeżeli w pobliżu są jakieś otwory okienne, to nie uchylaj na ten czas okien

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.