Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawne ustawienie kotła oraz sterownika


Grzegorz326

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zasięgnąć porady na temat ustawienia sterownika oraz kotła tak aby temperatura nie falowała na wysokie stopnie. Kocioł to s6wc-24 a sterownik to euroster 11w. Rozpalam metodą od góry, palę puki co samym drewnem ale wyczytałem że powinno się go zasypać pod dolną krawędź drzwiczek węglem i powinno to wystarczyć na kilka-kilkanaście godzin palenia, tylko jak ustawić sterownik prawidłowo aby temperatura po zasypaniu kotła nagle nie wzrosła i nie zaczęła mi się woda gotować a co za tym idzie to już sami wiecie... Same problemy i koszta związane z grzejnikami itd.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z instrukcją się zapoznałeś?

https://euroster.pl/product/attachment-download/35

 

Aż tak zaawansowanego sterownika to ja nie mam 😁, ale od już jakiegoś czasu jadę na takich ustawieniach u siebie.

 

Docelowa temp. kotła: 65 stopni

Moc dmuchawy: minimalna (za radą kolegi @BORA z zeszłego roku jeszcze dmuchawę zakryłem w 1/3)

Długość przedmuchu: 10 s (mniej się u mnie nie da)

Długość przerwy między przedmuchami: 30 min (max)

Temperatura włączania pompy c.o.: 33 stopnie

Histereza pompy c.o.: 4 stopnie (ale dokładnie nie pamiętam)

 

Nie mam opcji histerezy dmuchawy.

 

Palę oczywiście w innym kotle z innym sterownikiem z przekręconym zaworem 3D. Woda wychodząca z pieca ma te 65 stopni, a na kaloryfery idzie około 40 stopni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co masz na myśli pisząc o otwierającej się dolnej " klapce" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Grzegorz326 a śrubą regulacyjną w klapce nie idzie jej zablokować w pozycji "off"...?

Przystaw pod klapkę cegłę i już dmuchawa jej nie otworzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.