Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie mieszacza Galmet Genesis kpp 15kw


mandragora310

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w ustawieniu tego ustrojstwa, nie wiem jak zmusić zawór do otwierania po uzyskanej temperaturze tu 48. Mam wrażenie. że co bym nie ustawił to pracuje jak mu się podoba. Zawór to Afriso 3-drożny arm 343. W ustawieniach serwisowych nie ma czegoś takiego jak otwieranie przy zadanej temperaturze tylko min i max zakres pracy. W samych ustawieniach mieszacza mam ustawioną obsługa "Włączona CO" Zakres proporcjonalności na "3" Czas otwarcia zaworu "120" Jak się rozgrzewa piec to zawór pracuje ok ale jak już osiągnie to się zamyka i choćby była i te 10 st wyższa nie puści tego na grzejniki

313031073_5549437031760197_3181021759968329720_n.jpg

314360617_5549436695093564_7995057375624909980_n.jpg

312615648_5549436418426925_3801821610353786369_n.jpg

ins1.jpg

ins2.jpg

mieszacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytet to priorytet zawsze będzie pilnował tego elementu, dopiero po osiągnięciu zadanej będzie puszczał na grzejniki. To samo w przypadku załączenia ochrony powrotu. Przełącza poprostu na pompy równolegle i się przekonaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem tylko nie wiem dlaczego aż tak kurczowo się trzyma tego priorytetu skoro osiągnął, wg moich obserwacji przez pół dnia by nic nie puscił na tym ustawieniu, mino, że bez problemu trzyma temperaturę. A może jest gdzieś ustawienie gdzie mimo wszystko przepuszcza mieszacz jakiś % i nie da się zejść poniżej powiedzmy tych 10% otwarcia zaworu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym sterowniku ale powinny być ustawienia -minimalne otwarcie w%, czas otwarcia zgodny z czasem na tabliczce znamionowej siłownika, kontrola temperatury w s/min. I określenie jaki zawór c.o. czy podłogowy. Ten ostatni parametr robi dużą różnicę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mandragora310 zerknolem sobie w instrukcję tego sterownika. To jakiś kosmos, współczuję. Ale jedno rzuciło mi się w oczy " mieszacz nastawy serwisowe 1,2,3". No właśnie jakie są te nastawy serwisowe?  Być może sterownik posiada menu serwisowe zabezpieczone kodem i tam trzeba szukać szczegółowych nastaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że współczuję, więcej chyba nie będę ci w stanie pomóc. Spróbuj znaleźć tematy związane z nazwą i typem twojego kotła na tym forum lub na YT. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli da się ! Wychodzi na to że do każdej wartości serwisowej 123 mieszacza są przypisane jakieś wartości. Przynajmniej masz jakiś drogowskaz. Ale myślę że zmiana termostatu na uniwersalny miała kluczowe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.