Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowość połączenia rury od kotła do komina - proszę o poradę


zlo888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Jestem na etapie zmiany pieca węglowego na kocioł na pellet wraz z wkładem - Lazar 11kw
Był problem z włożeniem wkładu kominowego ponieważ komin ma przewężenie i idzie pod skosem, na zdjęciach poniżej przesyłam jak to połączyli.

Bardzo proszę Was o poradę bo nie wiem czy to połączenie jest prawidłowo, rura pozioma ma 73cm.
Czy takie połączenie może powodować problemy z paleniem? Bo wtedy może jeszcze inaczej ustawią kocioł.
Komin ma 8metrów wysokości.

 

 

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli tak zostanie to może się zapychać i będzie trzeba często rozbierać i czyścić? Bo coś powiedzieli, że tam się ściąga na poziomym i od czasu do czasu odkurzać

Widzę, że czeka mnie rozmowa z monterami jutro, już się denerwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam dużo nie trzeba przerabiać , choć wg normy PN-89-B- 10425

"3.3.3. Kierunek prowadzenia przewodów powinien być pionowy. Dopuszcza się odchylenie przewodów od kierunku pionowego nie więcej niż 30°  Za zgodą terenowego organu administracji państwowej, właściwego w sprawach pozwoleń na budowę, dopuszcza się odchylenie przewodów od kierunku pionowego do 45°, pod warunkiem umieszczenia na załamaniach przewodów, otworów rewizyjnych zamkniętych szczelnymi drzwiczkami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Prawidłowość połączenia rury od kotła do komina - proszę o poradę

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.