Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bojler CWU z pompa ciepła - coś małego np 100 litrów


Kane66PL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry bardzo,

Jest na rynku jakiś rozsądny bojler z prostą pompą ciepła (COP 2.0 przy tzew=7stopni to byłby już cud dla mnie...) możliwe małego, rzedu 100 litrów ? Do umieszczenia w piwnicy z zaciągiem powietrza do pompy z zewnątrz.

Znalazłem Ariston Lydos ale ten odpada z różnych względów - m.in. wydajności, warunków technicznych (ma być w pomieszczeniu z temp = 20stopni...)

Ewentualnie jakies większe urządzenie - musze wymienić bojler 250 litrów aktualny (elektryczny). Wolałbym mniejsze dwa bo dom rozległy i lepiej się sprawdzą dwa oddzielne (dwie łazienki, jedna przy kuchni) a w piwnicach masa miejsca. 

"Kup se pompe ciepła na cały dom" odpada - nie potrzebuję.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić i doszedłem do wniosku, że za niecałe 6tyś zł ogarnę fotowoltaikę offgrid, która będzie grzała zwykły bojler.

Z minusów, to trzeba zrobić miejsce na panele. Druga sprawa, za tą cenę trzeba to ogarnąć samemu, a nie każdy potrafi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kane66PL napisał(a):

Dzień dobry bardzo,

Jest na rynku jakiś rozsądny bojler z prostą pompą ciepła (COP 2.0 przy tzew=7stopni to byłby już cud dla mnie...) możliwe małego, rzedu 100 litrów ? Do umieszczenia w piwnicy z zaciągiem powietrza do pompy z zewnątrz.

Znalazłem Ariston Lydos ale ten odpada z różnych względów - m.in. wydajności, warunków technicznych (ma być w pomieszczeniu z temp = 20stopni...)

Ewentualnie jakies większe urządzenie - musze wymienić bojler 250 litrów aktualny (elektryczny). Wolałbym mniejsze dwa bo dom rozległy i lepiej się sprawdzą dwa oddzielne (dwie łazienki, jedna przy kuchni) a w piwnicach masa miejsca. 

"Kup se pompe ciepła na cały dom" odpada - nie potrzebuję.

Pozdrawiam

Krzysiek

Jest na olx sporo tych bojleropompciepła i to całkiem niestarych tylko w miarę nowych 2-5 lat w kasie od 2-3 tys i to działa ,po co wydawać więcej .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuj, bo szukam w tej cenie, to albo zepsute, albo "muzealne" 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLX odpada,  "Panie to jest odłączonne, ja tego nie zalewał i włączał, było sprawne". 

fotowoltaika dziękuję za info:  rzeczywiście idzie zrobić, możliwe że tak się to skończy - znalazłem przetwornice do tego celu, pytanie jak wydajność w zimie (nie mam możliwości położenia paneli zoptymalizowanych kątem i kierunkiem na wydajnośc zimową). Ale to większy koszt i robota.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie ile zużywasz ciepłej wody, przelicz ile "dają" panele. Do tego policz ile energii kosztuje podgrzanie wody np z 30*C do 50*C i będziesz mniej więcej wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.