Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CO olejowe na dwa mieszkania - jak rozliczać olej kiedy jedno mieszkanie jest puste?


macdot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szukam podpowiedzi jak ogarnąć taką sytuację:
Dwa mieszkania ze wspólnym ogrzewaniem CO olejowym. Moje mieszkanie na 1 piętrze jest nieużywane, sąsiadka z parteru, z którą mamy wspólny piec naciska abym nadal opłacał zakup oleju w połowie.
Wydaje mi się to niesprawiedliwe jeżeli w moim mieszkaniu grzejniki mogą być całkiem skręcone, lub otwarte na jakieś minimum.
Nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że współczesne termostaty nawet przy skręceniu na minimum przepuszczają trochę przepływu aby uniknąć zamarznięcia instalacji.
Najchętniej bym tak właśnie wszystko ustawił aby tylko uniknąć uszkodzeń.

Czy to jest bezpieczne aby tak zminimalizować ogrzewanie czy jednak powinno iść trochę więcej ciepła ze względu np. na wilgoć?
Jak sensownie rozliczyć się z sąsiadką?
Mam wrażenie, że płacenie po połowie jest nie w porządku, ale też nie chcę jej jakiś kłopotów robić.
Gdyby sytuacja była odwrotna - parter nie używany i grzany minimalnie, a piętro w użyciu, to domyślam się, że to mogłoby by bardzoej wpłynąć niekorzystnie na temperaturę i koszty w używanym mieszkaniu u góry.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.