Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa mieszkania na jednym piecu.


rober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
na dniach będę kupował nowy kocioł z podajnikiem, muszę jednak zmodyfikować instalację, ponieważ z tego kotła będzie jeszcze ogrzewane drugie mieszkanie.

w skrócie 

2.piętro mieszkanie 65m, 4 grzejniki plus CWU dwupłaszczowy na jednym obwodzie, do tej pory wymiennik CWU był odłączany przez zawór z siłownikiem sterowanym przez mój mały sterowniczek postawiony na arduino, tak więc woda sie nie wychładzała jak temperatura CO zaczęła spadac, grzejniki w obiegu zamkniętym, kocioł w obiegu otwartym, z wymiennikiem ciepła - stan na dzień dzisiejszy, latem zakręcałem kaloryfery i grzałem tylko wodę

1piętro, mieszkanie 85m 5 grzejników plus CWU w kotłowni, CWU-jeszcze nie podłączone

kocioł w piwnicy, 

Obwody na oba mieszkania muszą być rozdzielone, z ciepłomierzami, celem rozliczania kosztów opału

Myśle żeby zastosować teraz dwa osobne wymienniki, oba mieszkania w obwodach zamkniętych, kocioł w otwartym 

 

Czy jednak lepiej zastosować jeden wymiennik? Czy sterowniki kotła obsługują 3 pompy?

1-mieszkanie nr 1
2-mieszkanie nr 2
3- kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.