Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury posadzki w łazience w ogrzewaniem podłogowym i dodatkowym grzejnikiem drabinkowym


sobotqa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem w trakcie odbioru szeregowca od dewelopera. W budynku zamontowany jest piec gazowy kondensacyjny (Viessmann 111-W).  Na moje życzenie deweloper za dopłatą zmienił ogrzewanie z grzejnikowego na podłogowe z dodatkowym grzejnikiem drabinkowym w łazience. Grzejnik został wyposażony dodatkowo w grzałkę elektryczną.

W projekcie jest opisany dodatkowy czujnik temperatury posadzki:

,,naścienny termostat sterujący temperaturą strefy łazienki należy
skomunikować z podłogowym czujnikiem pozwalającym utrzymać stałą temperaturę posadzki
w pomieszczeniu".

Wykonawca nie zainstalował tego czujnika. Czy mam się upierać przy jego montażu? I jaką pełni on właściwie funkcję?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania podłogówki polega na zasilaniu wodą o zadanej temperaturze, temp wody jest określana wg temp zewnętrznej , wszystko tj temp wody zasilającej, rozstaw rur i przepływ w tej rurze   jest tak dobrane  aby w pomieszczeniach otrzymać temp obliczeniową np 20C lub inną wg założeń projektu.

Jedyną zmienną jest temp zewnętrzna, która wpływa na temp wody zasilającej instalację.

Czyli czujnik w wylewce jest niepotrzebny, natomiast niezbędny jest czujnik temp zewnętrznej i konfiguracja odpowiedniej krzywej grzewczej- ustawienie parametrów pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi tak, jakbym nie potrzebował żadnego termostatu w domu. 🤔
W projekcie było 6 sterowników. Dom to 2 poziomy, salon z kuchnia, łazienka, wc, 3 sypialnie, garaż. Od wykonawcy dostałem tylko 4.
Jak zatem je rozmieścić żeby to miało sens? Czy domagać się tych dodatkowych dwóch termostatów?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam projektu, nie wiemy jakie są jego założenia, więc nie piszmy o czujnikach, które równie dobrze mogą być na Księżycu lub w pudełku na półce.

Napisałem co i jak powinno być i jak działa prawidłowo policzona i wykonana wg takich obliczeń podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.