Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Midi - dźwięk podobny do spuszczania wody


riteron

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy posiadam piec gazowy Junkers Cerapur Midi Zwb 24-1 RE. Od dłuższego czasu Junkers wydaje co jakiś czas (wydaje mi się, że głównie po dłuższym użytkowaniu ciepłej wody) taki dziwny dźwięk, jakby spuszczał z siebie wodę (tak to też będę opisywał w dalszej części postu). Ciśnienie ani się nie zwiększa ani nie zmniejsza po tej czynności. Na samym początku często było słychać ten dźwięk jak tylko piecyk się włączał. Później został wymieniony rekuperator, bo ciśnienie spadało i wydaje mi się, że przez dłuższy czas po wymianie rekuperatora nie było opisywanego przeze mnie dźwięku albo nie było to tak częste. Obecnie, jak wspominałem, wygląda jakby ta czynność w piecyku występowała po dłuższym użytkowaniu ciepłej wody. Piecyk normalnie się wyłączy, po wyłączeniu wody, a po chwili nagle zrobi to "spuszczenie wody" przez kilka sekund. Ostatnio zauważyłem również, że w momencie tego "spuszczania wody" w jednym z kaloryferów słychać małe stukanie. Uprzedzam, że odpowietrzałem wszystkie grzejniki i dalej występuje ten dźwięk.

W poniższym linku załączam nagranie audio, może w miarę dobrze odda to co opisuję. Chodzi konkretnie o dźwięk od 00:04 do 00:07. Nagranie jest z momentu przed wymianą rekuperatora, gdy piecyk się włączał przy włączeniu ogrzewania i chyba przy włączaniu ciepłej wody (choć z tym włączaniem ciepłej wody nie jestem pewien) i od razu "spuszczał wodę". Obecnie dźwięk jest taki sam, tyle, że robi to sam z siebie, a nie przy włączaniu. Czy ktoś miał taką lub podobną sytuację? Czy to normalne? Jeśli tak, co wtedy robi piec? A jeśli nie, mam się czego obawiać?

http://sndup.net/2k3t

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.