Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł dwufunkcyjny Vaillant VUI PL 280-7, głośna praca po rozgrzaniu palnika.


marcinsz0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z kotłem gazowym dwu-funkcyjnym Vaillant VUI PL 280-7, ze zbiornikiem CWU, wszystko działa prawidłowo, grzeje wodę w C.O. i do kranów, ale sporadycznie różnie najczęściej po dłuższej przerwie po właczeniu się pieca po chwili na pełnej mocy palników hałasuje górna nagrzewnica znajdujaca się nad palnikiem, gdy pojawi się hałas piec  zaczyna zmniejszać moc palników, hałas znika i piec pracuje dalej prawidłowo bez hałasów .Zauważyłem ze na 3 biegu dużej pompy obiegowej hałas jest tylko przez 2-3 sekundy i przypomina głośny jęk, natomiast na 2 biegu pompy, hałas przypomina stukanie, trwa kilkanaście sekund, i w tym czasie występują mocne wibracje nagrzewnicy.Pompy CWU oraz CO są sprawne,załaczają się prawidłowo,odpowietrzone,zawór trójdrożny sprawny.
Do tej pory rozebrałem i wyczyściłem górną nagrzewnicę,odkamieniłem wymiennik ciepła , wymieniłem kilka przeciekających uszczelek,niestety nie zanotowałem żadnej poprawy, narazie problem doraznie rozwiązałem poprzez częściowe zakręcenie kurka gazu przez co palnik pieca nie wchodzi na pełną moc i hałas nie pojawia się . 
Czy ktoś ma jakiś pomysł ?Niby wszystko wskazywałoby na uszkodzoną pompę C.O. ale bez problemu napędza ona grzejniki znajdujące się na 2 piętrach w trybue ogrzewania C.O. więc bez problemu musi radzić sobie w małym obiegu przez wymiennik C.W.U.
 
Dodat tylko że w instalacji mam wodę z glikolem w stężeniu do -15C

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.