Skocz do zawartości
IGNOROWANY

De Dietrich lumea mpx bic - jaki sterownik (modulacja przez sieć)


ticzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie poszukuję sterownika za pomocą którego mogę przez internet modulować moc pieca, podnosić temperaturę co, monitorować czas pracy itp. W oko wpadł mi ST-2801 WiFi Tech'a, (posiada opentherm, podobnie jak piec), ale nie jestem pewien czy będzie działać? Proszę o wszelkie rady i propozycje...(wiadomo kryteria cena/funkcjonalność) 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nie widzę możliwości edycji postu, więc aktualizuję temat. Ponieważ bałem się sterownika tech, wybór padł na sterownik De Dietrich Smart TC +bramka OpenTherm. Kocioł komunikuje się ze sterownikiem, dodatkowo jest aplikacja na androida (chyba niezbyt szczęśliwa!, cześciej nie działa niż działa), ale wróćmy do ustawień kotła. Ponieważ mam zainstalowany czujnik zewnętrzny testowałem regulację pogodówką oraz termostatem pokojowym. Po kilku dniach mam kilka pytań i prosze Was o pomoc:

1. Pomimo podłączonego sterownika OpenTherm widzę, że można nadal edytować i zmieniać nastawy instalatora z pozycji kotła (np. moce pieca itp.) nie można zmieniać temperatury c.w.u. i c.o. z pozycji kotła (to jest zrozumiałe skoro jest sterownik). Zatem pytanie: czy nastawy które zmieniam na piecu są brane pod uwagę przez kocioł czy ignorowane?  Na przykład ustawiam maksymalną moc kotła na 14kW na kotle, sterownik jest sterownikiem modulacyjnym, a więc moduluje w zakresie min-14kW czy moduluje jednak w zakresie min-max nominalne kotła (5-28kW?)

2. Ustawienie na regulację termostatem pokojowym: działa w miarę ok, włącza i wyłącza c.o., utrzymuje temperaturę zadaną, nie mam pojęcia jaka jest histereza i jak on działa (temp. zadana 21,5 i mimo, że sterownik pokazuje rzeczywistą cały czas na 21,5 to co włącza się i wyłącza co jakiś czas). Pytanie czy można gdzieś odczytać histerezę, lub czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak to działa?

3. Skoro jest czujnik zewnętrzny testowałem też pracę w oparciu o temp. zewn. +temp. w pomieszczeniu i tu rzecz dziwna, kocioł włącza się, ale pracuje non stop (temp. zadana 21 i kocioł chodzi non stop obniżając stopniowo temp. kotła do mniej więcej 43 stopni, ale się nie wyłącza, dopiero obniżenie temp. zadanej na 20,5 powoduje wyłączenie kotła) ustawiona krzywa grzewcza 48 stopni dla 0 stopni na zewnątrz nachył 1,4 temp. minimalna 20 stopni. Pytanie czy można to jakoś ustawić, żeby piec się wyłączył w końcu?

4. Praca w oparciu o temperaturę zewnętrzną - testowałem przez moment mam wrażenie, że tak samo jak wyżej, kocioł się nie wyłączał po prostu

I teraz prośba: Czy ktoś jest w stanie mi pomóc z tym ustawieniami i ogarnięciem tego kotła ze sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.