Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas Eolo Star 24 3 E, dziwny dźwięk cwu


sardy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam w domu kocioł Immergas Eolo Star 24 3 E.
Już nie pamiętam jaki dokładnie to był, ale pojawił się błąd który mówił o nie wystarczającym przepływie wody cwu. W instrukcji znalazłem ogranicznik przepływu na rurce wejścia wody do piecyka, rozebrałem i faktycznie siteczko było zapchane drobinkami. Po złożeniu błąd zniknął, ale pojawił się niepokojący objaw. Kiedy odkręcę wodę, szczególnie np. w wannie gdzie jest duży przepływ z piecyka dochodzą dziwne odgłosy które ciężko mi zdefiniować. Wydaje mi się, że dochodzą z okolicy nagrzewnicy i to tak słychać jakby albo to było bulgotanie gotującej wody, albo trzaskanie nagrzanej blachy (podobny odgłosy słyszę czasami w kominku). W instrukcji nie widzę żadnego odpowietrznika na tym obwodzie- czy układ powinien odpowietrzyć się sam? Czy jest to właśnie efekt zapowietrzenia / złego złożenia / inna przyczyna? 

Dodam jeszcze, że dzieje się to tylko na obwodzie c.w.u.. Przy pracy układu CO nie ma absolutnie do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.