Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar Eko Perfekt 28kw - Nie Reaguje Na Nastawy


kkostekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc

Jestem uzytkownikiem w/w kotla juz 2 sezon. W zeszlym sezonie nie przywiazywalem do spalania tak duzej wagi poniewaz trwaly jeszcze prace wykonczeniowe. Wewnatrz utrzymywana byla temp ok 16-18*C spalanie wowczas zasobnik na ok 1,5-2 tygodnie

Nadmienie jeszcze ze w instalacji nie mialem podlaczonych wszystkich grzejnikow tylko 4 konwekcyjne

 

Ale nadszedl nowy sezon grzewczy i mam problem - nie reaguje na nowe ustawienia

Aktualnie jest U1=5s U2=25s U3=35min spalanie 1 zasobnik ok 140kg na ok 5 dni (majac w glowie zeszloroczne spalanie to za duzo)a w domu 24,5*C grzejniki skrecone na min dziala tylko podlogowka w 2 pomieszczniach na maxa

Mam pelna pogodowke czujka zewnetrzna + czujka wewnetrzna +zawor 4D z automatyka i regulujac temperature pokretlami przy sterowaniu kociol nie reaguje. Czy ustawie mu max temp czy minimalna kociol pracuje tak samo (wlacza i wylacza sie z taka sama czestotliwoscia), ponadto zmieniajac krzywa grzania ch: od 1 do 13 rowniez nic sie nie zmienia caly czas za goraco w domu

Nie moge nastawami spowodowac aby czytal temp pomieszczen 22*C i utrzymywal ja na zadamnym poziomie przechodzac w podtrzymanie

Prosze pomozcie jak go okielznac

 

Dom: 250m2 ocieplony 15cm styropian termoorganika Paltinium 2 poziomy dol 6 grzejnikow zeliwnych + 2 podlogowki razem ok 20m2 gora 4 grzejniki konwekcyjne + podlogowka ok 20m2

 

Dziekuje za wszelkie uwagi i podpowiedzi

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny kocioł, ale ten sam sterownik.

 

Czy przy kręceniu gałką dzienną zmienia się temperatura na wyświetlaczu? Powinna się na krótko wyświetlić dotychczasowa temperatura, a następnie nowa. (Skala ustawień do 30C, jeśli można ustawić więcej, to znaczy że nie dochodzi sygnał z czujnika pomieszczenia)

 

Ile wynoszą wskazania czujników w trybie testowym: c1-c8, a zwłaszcza: c3 - pomieszczenia, c4 - zewnętrzny, cc - średnia zewnętrzna?

 

Czy zamykanie i otwieranie zaworu 4d działa bez zastrzeżeń, czyli jak temperatura rośnie ponad ustawioną, czy mieszacz jest zamnkięty, czy otwarty (odpowiednio wyświetlona kreseczka na wyświetlaczu)?

 

Czy nie były dokonywane jakieś zmiany w ustawieniach serwisowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.