Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc Ecofire P


TomaszAngelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna posiadam kocioł Ecofire P, wczesniej paliłem węglem, przerobiłem instalacje CO we własnym zakresie i chyba żle poniewaz kocioł szybko się wychładza, pompa CO musi chodzić cały czas aby grzejniki krańcowe grzały, a co za tym idzie pali to jak smok - ok 33 kg na dobe. Zakupiłem do tego termoregulator pokojowy dwustanowy jeszcze nie podpinałem, chce podpiąć na sterowniku tylko do zwory ON/OFF. Ustawienia kotła wydaje mi się że mam prawidłowe, popiół jasny, piec w środku czysty biały, piec ustawiłem obserwując proces spalania długie godziny na podstawie porad, doszedłem do wniosku, że musze przerobic instalację i że chyba mam uszkodzony fotosensor ponieważ przy rozpalaniu nawet jak już jest ogień to go nie wykrywa  i rozpala drugi raz, fotosensor pokazuje płomien 20 (mam ustawione min 10) a i tak się wyłącza i podaje druga dawkę paliwa i dopiero się rozpala, dawkę podawania przy rozpalaniu mam dosyć długą także to na pewno nie od tego. Fotosensor przy pracy pokazuje wartości pomiędzy 300 a 600 a i tak czy wzrasta wartośc czy opada podaje paliwo chyba nie powinno to tak działać?.  Przesyłam w schemat proszę o pomoc bo nie stać mnie na takie grzanie....

schemat CO.jpg

PS. wiadomo, że mam jeszcze zawory bezpieczenstwa 2 szt, plus naczynie, plus zawory odcinajace.

Kwestia jest przełozenia pompy, dodanie czujnika cwu oraz drugiej pompy ewentualnie zaworów zwrotnych tylko nie wiem gdzie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

przy bojlerze mam dwa zawory odcinające na zasilaniu i powrocie, skryzowałem je zeby pompa przy tym ukladzie nie pchała tylko tam...

 

zawór  trójdrożny mam ustawiony na połowę czyli na 3, przy wyższych parametrach nie ma obiegu powrotu i grzejniki nie grzeja prawidłowo, próbowałem na max to i tak piec się wychładza prawie tak samo szybko jak przy 3.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomaszAngelo napisał:

przy bojlerze mam dwa zawory odcinające na zasilaniu i powrocie, skryzowałem je zeby pompa przy tym ukladzie nie pchała tylko tam...

Jeden wystarczy skryzować.

1 godzinę temu, TomaszAngelo napisał:

zawór  trójdrożny mam ustawiony na połowę czyli na 3, przy wyższych parametrach nie ma obiegu powrotu i grzejniki nie grzeja prawidłowo

Nie sugeruj sie skalą, bo nie wiadomo, czy jest dobrze załozona i czy sam zawór jest dobrze ustawiony. Tak czy owak instalacja do przerobienia, bo taka ochrona powrotu jest kulawa. Na jednaj pompie mozna to zrobić, ale inaczej.

Wstaw zdjęcie podłączenia zaworu 3D i pompy.

Czy masz głowice termo na grzejnikach?

1 godzinę temu, TomaszAngelo napisał:

przerobiłem instalacje CO we własnym zakresie i chyba żle

Zdecydowanie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedź. Mam głowice termostatyczne na grzejnikach jakieś stare na wiosne do wymiany, przy takich ustawieniach jak pisałem wszystkie grzeją równomiernie.

IMG_20220103_093011 (1).jpg

IMG_20220103_092925.jpg

Drugą pompę posiadam, myślę żeby ja dołożyć.

schemat CO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.bec6ade6f04376015a17f4a596bf65fe.png

Na szkicu brak zaworów zwrotnych, filtrów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.