Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z taktowaniem po nagrzaniu CWU w kotle Junkers Cerapur Acu zwsb 24/28-3e


patrool92

Rekomendowane odpowiedzi


Dzień dobry,

mam problem z kotłem Junkers Cerapur Acu zwsb 24/28-3e w którym podgrzewanie CWU uruchamia się prawie po każdym odkręceniu ciepłej wody, po zakończeniu poboru ciepłej wody kocioł dogrzewa CWU do zadanej temperatury tj. 55 stopni i wygasza palnik temperatura spada 54, 53, 50, 48 itd aż spadnie poniżej temperatury zadanej dla ogrzewania np. do 34 stopni gdzie zadana temperatura kotła wynosi 35 stopni, następuje wówczas ponowne załączenie palnika na potrzeby podgrzania wody w instalacji podłogowej skutkuje to tym, że kocioł załączy się na doslownie kilka sekund ponieważ podgrzeje wodę o ten 1 stopień w podłogówce do 35 stopni i palnik gaśnie

Jest to moim zdaniem zupełnie bez sensu...

Ustawiłem:

-blokadę załączeń palnika na 10 min,

-histereza ustawiona na 11 stopni,

Niestety te parametry w powyżej opisanej sytuacji nie są brane przez kocioł pod uwagę.

Czy jest możliwość aby na tym kotle wyłączyć załączenie palnika obiegu grzewczego po podgrzaniu CWU?

W innych kotłach Junkersa znalazłem parametr który za to odpowiada (przynajmniej tak mi się wydaje) 2.3F czas podtrzymania ciepła (opóźnienie startu palnika obiegu grzewczego po podgrzaniu CWU) niestety nie wiem czy w moim kotle jest taki parametr lub jakiś inny który za to odpowiada.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.