Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viessmann easpel


Moski1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po pierwsze co kolega nim grzeje i jak
Ile m2
Jaka temp w domu
Czy jest ocieplenie
Czy są głowice termostatyczne
Czy jest ochroną powrotu
Ile kg ma worek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się przy 76 a jak spadnie temp do 64 uruchamia się zaraz zrobię zdjęcia ustawien

Easypell_Prospekt_RenCraft.pdfEasypell_Prospekt_RenCraft.pdfEasypell_Prospekt_RenCraft.pdf

IMG_20211201_135518_1.jpg

IMG_20211201_135515_1.jpg

IMG_20211201_135512_1.jpg

IMG_20211201_135509.jpg

IMG_20211201_135451_1.jpg

IMG_20211201_135502_1.jpg

IMG_20211201_135506_1.jpg

Czy można zmniejszyć podawanie peletu? Bardzo dużo popiołu mam

Czy można zmienić podawanie peletu?dużo popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywać 25stopni w domu to też spore przegięcie.... Tu też jest sporo większe spalanie niż przy 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę jeszcze raz co się tyczy wszystkich którym się wydaje że piec pali za dużo

Jeżeli nie ma spieków, masz ładną suchą komorę spalania to znaczy że piec swoją robotę robi dobrze - zamienia pellet na ciepło. Żadne magiczne przestawienie jakiś parametrów podawania, spalania nie zmieni nic lub bardzo niewiele
Po prostu instalacjs i budynek to ciepło zużywają - i tu trzeba szukać oszczędności. Po to się wydaje mnóstwo kasy na mieszacze/siłowniki/sterowniki żeby nad tym zapanować

Nie wystarczy podłączyć na pałę kotła do grzejników, pospinać rurkami i liczyć że to będzie pięknie działało (no chyba że masz piec gazowy). Wymieniając sam piec można sobie strzelić w kolano...

Ja robiłem rok temu remont kotłowni - do wymiany piec i instalacja w kotłowni - w domu nic nie ruszane zostało jak jest. I nowy piec kosztował 7k a reszta 2razy tyle - bufor, zbiornik co, mieszacze, zaworu sterowniki, tech i2 żeby to ogarnąć i bezprzewodowy termostat. No i robocizna konkretnego fachowca oczywiście który się potem swojej pracy nie wstydzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.