Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór grzejnikowy 1/2 przepływ


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

mam pytanie o zawór powrotny grzejnikowy 1/2 cała , posiadam takie na powrocie wyposażone w imbus , wykręcony na równo z gwintem , dalej już wykręca się cały i zalanie murowane , ale do rzeczy po zdemontowaniu takiego zaworka i próbnemu sprawdzeniu / dmuchnięciu  czuć i widać jak słaby jest przepływ , to normalne zapewne w tego typu zaworze bo są one sprawne i wykręcone na max , ale w takim razie co z zaworem zasilającym termostatycznym gdzie mamy nastawy wstępne nawet po kryzowaniu więcej idzie z tego zaworka jak z powrotu , który musi go dławić ?

Grzejniki mam aluminiowe , wcześniej miałem zawory termostatyczne diamond , gdzie przepływy były duże bez regulacji 250l/h wymieniłem je na heimeier gdzie największa nastawa to 150l/h , zawory powrotne zostały również  diamond , ale nie odbiegają one konstrukcyjnie od reszty na rynku jedynkę Caleffi jest inaczej skonstruowany , ale nie wiadomo czy większy jest przez niego przepływ …

Co sądzicie z tymi powrotami , szukać coś innego czy olać temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.