Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus 042-24 - brak ciśnienia / nie mogę dopuścić wody


Maciej000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zbliża się sezon grzewczy i zauważyłem, że na manometrze wartość ciśnienia jest bliska 0. 

Chciałem uzupełnić wodę w kotle więc odkręciłem zaworek dopuszczający. Przez pierwszych kilka sekund dało się usłyszeć syczenia. Po chwili cisza, a ciśnienie wg wskazania manometru nie zmienia się.

Pytanie czy poza zaworem dostępnym od dołu kotła jest jakiś inny, którego muszę odkręcić żeby dolac wodę?

Czy ewentualnie jest jakiś sposób, gdzie w domowych warunkach mogę sprawdzić działanie manometru?

Ciśnienie wody w kranie jest normalne, zarówno zimnej jak i ciepłej. Włączyłem na chwilę ogrzewanie i grzejnik robią się ciepłe na całej powierzchni. Profilaktycznie sprawdziłem zapowietrzenie w dwóch grzejnikach i wszystko jest ok - nie chce dalej sprawdzać żeby nie obniżyć bardziej ciśnienia. 

Zawór, z którego korzystałem wskazałem strzałka. Wygląda tak jakby był zamontowany w linii cienkiej miedzianej rurki na jakieś zawleczki?

 

Screenshot_20210922-221014_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maciej000 zmienił(a) tytuł na Buderus 042-24 - brak ciśnienia / nie mogę dopuścić wody

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.