Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne Panele Grzewcze / Promienniki


mr2k

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem coś takiego w sieci i zastanawiam się, czy taki sposób ogrzewania biura by się sprawdził? Na stronach oczywiście same zalety, ale chciałbym poznać opinie użytkownika lub kogoś, kto z tym miał do czynienia. Z góry dzięki.

 

http://www.najtanszeogrzewanie.pl/strona/i...7&Itemid=48

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Znalazłem coś takiego w sieci i zastanawiam się, czy taki sposób ogrzewania biura by się sprawdził? Na stronach oczywiście same zalety, ale chciałbym poznać opinie użytkownika lub kogoś, kto z tym miał do czynienia. Z góry dzięki.

 

http://www.najtanszeogrzewanie.pl/strona/i...7&Itemid=48

 

Znalazłam tą sama stronkę, ciekawi mnie jak by się sprawdziły te panele w 39m2 mieszkaniu? Firma zrobiła mi wycenę- koszt paneli+montaż to dla mojego mieszkania 6100zł ale jakie będą miesięczne rachunki za prąd :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mnie również zainteresowała i zaciekawiła "perfekcyjność" tych paneli, aż postanowiłem je przetestować:) Wybrałem się do firmy z chęcią nawiązania współpracy, a że ludziom kota w worku nie chciałem sprzedawać poprosiłem o pare takich paneli do domu, żebym na własnej skórze mógł się przekonać czy to coś warte. I chociaż już jest coraz cieplej na dworze przez co mniej się grzeje w domu, ale wieczorami jak włączę panel jest naprawdę ciepło. Temperaturę grzania każdy według swoich upodobań może sobie sam ustawić. Dali mi jeden, który wyglądał jak obraz i nigdy bym nie wpadł, że coś tak ładnego do powieszenia na ścianie może dawać ciepło:) bez problemu umieszczą na takim panelu każde zdjęcie przez co nawet nie widać, że jakiś grzejnik jest w pokoju, a i estetycznie wygląda. Zalet nie będę wypisywał, bo na każdej stronie internetowej jest ich po kilkanaście, ale raczej z większością ich się zgodzę;) narazie ciężko powiedzieć jak z opłatami bo używam dopiero drugi tydzień, a że jest i ciepło na dworze to nie ma potrzeby żeby cały czas chodziły włączone. jedyną główną wadą jak dla mnie jest brak cwu, czyli podgrzewacza Ciepłej Wody Użytkowej co jest np przy ogrzewaniu gazowym czy olejowym. Jak macie jakieś pytania to pisać z przyjemnością odpowiem. Co do opłat będę pewnie wiedział za jakieś 2-3 tygodnie i nimi także się podzielę;) Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam.

Wypowiem się jako użytkownik, choć nie ukrywam, że wdrażam również tego typu systemy grzewcze.

 

Jeśli chodzi o ekonomię użytkowania - można z czystym sumieniem polecić - ale uwaga - > tylko w momencie gdy odpowiednio dobierzemy moc grzejników do faktycznego zapotrzebowania na moc grzewczą danego obiektu oraz odpowiednio będziemy sterować pracą paneli.

 

Co do odczucia ciepła - to wcale nie jest tak, że Pan odczuwa ciepło, a pomieszczeniu na około jest zimne.

Jeśli chodzi o ogrzewanie panelami (czyli urządzeniami emitującymi długą falę podczerwoną) mamy do czynienia z dwoma rodzajami ciepła:

1 - odczuwalnym "na skórze" w momencie gdy panele są włączone - czujemy coś w rodzaju efektu wyjścia z cienia na słońce.

2 - ciepłem akumulowanym w ścianach i murach mieszkania, które ogrzane równomiernie oddają ciepło do pomieszczenia ogrzewając powietrze.

 

 

Trzeba powiedzieć sobie jasno, panele nie wszędzie sobie poradzą, ale jest ogrom obiektów - gdzie ten system ogrzewania jest wręcz idealny (głównie mieszkania w kamienicach, dobrze izolowane domy, wydzielone w halach miejsca biurowe, nowe budwonictwo mieszkaniowe).

Panele mogę również idealnie nadawać się do systemu wymiennego np. z kominkiem, czy systemami typu piece na eko-groszek. Tu chodzi o komfort - panele same dogrzeją w momencie spadku temperatury.

 

Nie ma systemu perpetum mobile i nie mam tu za zadania tworzyć niezdrowej konkurencji.

 

Są obszary do zastosowania paneli, są również obszary gdzie inne systemy poradzą sobie lepiej.

 

Z panelami jest tak samo jak z klimatyzacją, wentylacją, ogrzewaniem innymi sposobami.

Należy odpowiednio zaprojektować system. Jeżeli obiekt nie jest w stanie akumulować i oddawać ciepła - nie ma sensu sotosowanie paneli.

 

Wiadomym jest, iż nie jesteśmy w stanie zawsze idealnie obliczyć mocy - natomiast ogromnie ważne jest aby jej nie zaniżać. Jeżeli to zrobimy, a wiem, że takie praktyki występują - w zasadzie inwestycja mija się z celem. Z naszych testów (około 2 tys zainstalowanych płyt grzewczych w ostatnim sezonie) - wartości, jakie należy przyjąć ściśle zależą od:

- usytuowania mieszkania (w jakim kierunku występują zimne ściany, ile ich jest, które piętro)

- izolacji cieplnej, materiału budowlanego (jeżeli nie występuje izloacja w budynku a mamy możliwość do paneli najlepsze są folie grzewcze izolacyjne)

Dlatego - mając na celu zadowolenie z wyboru - polecam brać te aspekty pod uwagę.

Z praktyki powiem również, iż bardzo ważny jest odpowiedni wybór termostatów sterujących.

Najlepiej, aby sterowanie odbywało się "na pomieszczenie" a termostat miał jak najniższą histerezę przełączania.

Chodzi o to - aby szybko był w stanie wykryć zmianę temperatury.

Po prostu w momencie gdy pożądana przez nas temperatura jest już osiągnięta - termostat rozłącza panele, aby nie pobierały energii.

 

Co do nieocieplonych mieszkań kamienicznych (a na dodatek parterowych, czy szczytowych) - tutaj wręcz musimy przyjmować wyższą niż standardową wartość zapotrzebowania na moc grzewczą.

 

Zwrot z inwestycji w panele o większej mocy będzie widoczny po kilku miesiącach, a system przecież kupujemy na minimum kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.