Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlaczenie zasobnika


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy takie podłaczenie zasobnika pod kocioł dwufunkcyjny immergas victrix tera 24 bedzie dobrze funkcjonowac?

Jakie naczynie przeponowe zastosowac do zasobnika 140l ?

Regulator cisnienia jest wymagany?

 

 

20210916_130135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten się nadaje.

Taki jak ten powinien być dobry do pieca dwufunkcyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zasobnik ale nie wejdzie mi przez wnękę tam gdzie jest piec gazowy bo szerokosc przejscia jest 53cm. A ten co ja podalem link to tak samo bym podłączył i tez warstwowo by sie woda ukladala tylko nie wiem czy hydraulicznie w dobrych punktach bym go podłaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zasobniku co podałem zasada jest taka, że pompa pobiera wodę z zasobnika przepuszcza przez wymiennik przepływowy pieca dwufunkcyjnego. Gdy pobiera się CW to woda brana jest z góry zasobnika i zimna woda z sieci wpływa na dół zasobnika. Jak podepniesz ten zbiornik wg twojego pomysłu zimna woda będzie płynęła do zasobnika i przez piec jednocześnie. Nie wiem czy to dobry pomysł. 

22 godziny temu, Dawid555 napisał:

nie wejdzie mi przez wnękę tam gdzie jest piec gazowy bo szerokosc przejscia jest 53cm.

a nie ma mniejszych o takiej samej zasadzie działania?

ewentualnie podepnij wężownicę do obiegu grzejnikowego a wyjście CW z zasobnika wepnij szeregowo z piecem. Wtedy jak będziesz grzał to woda w zasobniku będzie miała ok 40 stopni (zależy ile na zasilaniu pieca ustawisz) a do pożądanej piecyk dogrzeje przepływowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem i nic innego nie widziałem.

głownie chce ogrzewac zasobnik grzałką bo mam nadmiar pradu z paneli PV a piec chce miec podłaczony w razie wiekszego zużycia wody aby szybko dogrzał. Przez wezownice słaby pomysł bo na piecu przez większość sezonu mam ustawione 35 stopni no i latem by nie grzał.

Zrobic pompe obiegowa i sterowanie to nie problem tylko czy mozna tak podłaczyc hudraulike jak na rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dawid555 napisał:

Przez wezownice słaby pomysł bo na piecu przez większość sezonu mam ustawione 35 stopni no i latem by nie grzał.

Na lato możesz puścić zasilanie z pieca tylko na wężownicę, zwiększyć temp. Na piecu do 60 a do zasobnika podłączyć termostat którego sterowanie podłączysz w miejsce sterownika pokojowego w termecie. 

Co do twojego pomysłu z instalacją to może być tak, że woda bedzie szła z zasobnika i przez piec, ktory sie nie załączy bo bedzie zbyt mały przeplyw i w praktyce będzie puszczał zimną wodę. 

Może niech ktoś madrzejszy się wypowie. Np. @sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swampshark napisał:

Co do twojego pomysłu z instalacją to może być tak, że woda bedzie szła z zasobnika i przez piec, ktory sie nie załączy bo bedzie zbyt mały przeplyw i w praktyce będzie puszczał zimną wodę.  @sambor

Dlaczego zbyt mały przepływ? Pompa od CO nie da odpowiedniego przepływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. W czasie poboru wody przy WYŁĄCZONEJ pompie część zimnej wody będzie i tak płynąć przez pompę i piec przez co  na wyjściu z bojlera będzie mieszać się woda ze zbiornika i ta co pójdzie przez kocioł. Jeżeli przepływ nie będzie na tyle duży by uruchomić podgrzewanie wody w termecie to wymiesza Ci ciepła wodę z zasobnika z zimną z sieci.

Żeby podpiąć tak zasobnik musisz mieć w nim 2 zasilenia zimna wodą lub 2 wyjścia do kranów, a najlepiej jedno i drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha o tym nie pomyślałem.

A gdybym zasilanie z pieca wpioł pod kruciec od cyrkulacji? 

 

Screenshot_20210920-080353_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam myslec zeby pójść po łatwiźnie i kupic zwykly podgrzewacz i wpiac go przepływowo przed piec a na piecu właczyc funkcje opóźnienia uruchomienia palnika (funkcja solarow) . Tylko przy takim połaczeniu nie zrobie cyrkulacji a chciałem ja dołożyć do instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wpięciem do obiegu cyrkulacji to już lepszy pomysł.

Cyrkulację możesz zrobić tak jak chcesz wpiąć kocioł na tym schemacie, tylko, że pompę dasz w drugą stronę z zaworem zwrotnym. Nie będziesz miał problemu z domieszką zimnej wody z sieci

Nieduży pojemnościowy też nie jest złym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.09.2021 o 13:32, swampshark napisał:

ewentualnie podepnij wężownicę do obiegu grzejnikowego a wyjście CW z zasobnika wepnij szeregowo z piecem. Wtedy jak będziesz grzał to woda w zasobniku będzie miała ok 40 stopni (zależy ile na zasilaniu pieca ustawisz) a do pożądanej piecyk dogrzeje przepływowo

Wtedy bojler bedzie działał też jako bufor ciepła? Podczas postoju palnika (wybiegu po dogrzaniu wody co) wydłuzy to przestój palnika bo cieplo bedzie pobierane z bojlera i zmniejszy to taktowanie?

Ale co ze zuzyciem gazu wtedy?

 

Ze wzgledow finansowych nie kupilem jeszcze zasobnika i teraz wracam do tematu po dluzszym przestoju 🙂

chcialbym uzyskac taki efekt aby piec po otwarciu kranu nie przełaczał sie za kazdym razem na grzanie cwu. Pomierzyłem troche miara i jednak musze zalozyc wiszacy zasobnik max 80l.

czy po zalozeniu czujnika WU do kotla i przestawieniu parametrow opisanych w instrukcji kocioł bedzie sie włączał w tryb CWU bez odpalania palnika czy pozostanie w trybie CO?

Ustawiajac opuznienie właczenia palnika na CWU piec przechodzi w tryb CWU bez uruchamiania palnika.

Screenshot_20220109-122327_Drive.thumb.jpg.7f2e440fc12e9a189ca1932f540fce57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie podpowie? Brak doświadczeń z takim podłaczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć.

Mam podobny pomysł co Dawid555 tylko z innym podłączeniem.

Zasilanie wody podłączone pod piec w obieg cwu, wyjście z pieca ciepłego cwu trafia do bojlera i ta pętla wspomagana jest pompą z sterownikiem temp (temperatura wzrasta od max ustawień wyłącza się pompa i "usypia" grzanie pieca.

Ciepła woda z bojlera jako bufora trafia bezpośrednio do kranu a spadek ciśnienia uzupełniony jest zimną wodą podgrzaną bezpośrednio przez piec i już podgrzana trafia do bojlera.

Proszę o opinie i sugestie co w tym przypadku może iść nie tak.

Schemat na foto.

20221018_195739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.