Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który kocioł CWU Vaillant??


Jaro11-

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

planuję wymianę kotła gazowego CWU. Z racji tego, że mam starego immergasa bez kondensacji, którego trzeba ciągle serwisować zdecydowałem się na wymianę. W mojej okolicy czyli w promieniu 10km jest serwis Vaillanta więc padł wybór na tego producenta czy słuszny, jeszcze nie wiem. Do ogrzania mam 82 metry kw. w kamienicy w miarę docieplonej (poddasze, ściany grube z cegły nie docieplone ze względu na wymogi konserwatora zabytków, dach wełna 2x10 czyli sufit, skosy - dokładam jeszcze 15 wełny na strych nieużytkowy, oraz może w przyszłości jak będzie tego wymagała temperatura, docieplę od wewnątrz). zastanawiam się nad dwoma kotłami, jeden nowszy, drugi za pewne starszej generacji, dzieli je 500zł i tu moje pytanie czy warto dopłacić do nowszego i droższego???

1. Vaillant VCW 226/7-2 (E-PL) ecoTEC Pure - tańszy
2. Vaillant Ecotec INTRO VCW 18/24 AS/1-1 - droższy

Lub czy ktoś mógłby mi jeszcze podpowiedzieć jakąś inną alternatywę??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele kotłów które wymieniłeś mają dużą moc minimalna okolo6,7kw jak na twój metraż i takie ocieplenie jak piszesz to trochę za dużo.Kociol będzie taktował, rozejrzyj się za Termetem Goldem, Junkers gc2200 najlepiej żeby moc minimalna kotła była około 3,4kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.