Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dylemat przy wyborze PC.


ValianT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów. Niebawem bedę zakładał PC. Domek 210 m2 przeznaczony na wynajem. 100 % podłogówka + zasobnik CWU 800 L. PC bedzie jedynym zródłem ogrzewania CO. DO CWU będą jeszcze grzałki ok 10 KW oraz w przyszłości panele solarne. OZC budynku na poziomie 36W/m2. Do wyboru mnóstwo pomp jednak z uwagi na lokalizację i dostępność instalatorów moje typy to:

1. Split LG Therma V 12 kW 3f

2. BUDERUS WPLS11.2 RB. 3f

3. DAIKIN Altherma 11 kW

4. Split Panasonic T-CAP 9 KW 3f lub  Samsung EHS SPLIT 12kW 3f.

Kolejność ze względu na instalatorów działających na naszym rynku (podhale)

Czy warto brać jednostkę 12 kW tylko ze względu na CWU ? Do CO 9 kW to aż za dużo. Czy miał ktoś styczność z pozycja nr 2 z listy tzn BUDERUS. Mój instalator bardzo zachwala te pompy ze względu na sterowanie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do buderrusa to nie wiem kto aktualnie robi i przykleja naklejke buderusa na swoje urzadzenie ,ale wiem że gruba bosch rozmawiała z samsungiem w zakresie jednostek zewnętrznych ,bo jak dobrze wiemy buderus to tylko firma teczka a dokładnie naklejka ,promowana przez grupę bosch zakupująca towary u innych znanych producentów

Jesli faktycznie jest to na jednostce zewnętrznej samsunga to jest gra warta rozwagi

natomiast jak masz podłogówke i duzy zasobnik to samsung 12kW czyli 11kW to strzał w dziesiatke

panasonic t-cap 9 czyli 12 nigdy nie bedzie wykorzystany ,jedynie co to woda bedzie w zasobniku szybciej zagrzewana pomijając ekonomie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam parametry i coraz poważniej zastanawiam się nad EHS 9kw 3f. Zważywszy na fakt, że wynajem w sezonie zimowym ograniczna się tak naprawdę do 4 tygodni a w pozostałym kresie temp w domu będzie obniżona do 15 st. to nawet to 9 kW to za dużo a jeżeli trzeba będzie to zawsze jest 6kW grzałki w jw. MOże ktoś polecic instalatora z okolic Nowego Sącza który instaluje Samsungi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz grzać zadaniowo to zdecydowanie samsung 12kW ,bo 9 jesli trafi na wygrzewanie budynku wg twoj potrzeby  w  momencie padajacego sniegu lub deszczu przy -2st to sie wścieknie i nie bedzie to miało nic wspólnego z ekonomią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 12 w okresie bez najmu można założyc kaganiec tylko na tańszą taryfe i teżnie będzie taktowac. Maksymalna moc 12 to wg katalogu ok 16 KW dla 20oC więc i dla CWU lepiej.  Dobrze rozumuję ? Czy to możliwe, że dla -20 st. przy temp 35st pompa 9 kw nada ma COP 2,25 ?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma ta pompa ,ale to tylko parametry certyfikowane ,przy -20st nadal możesz z niej wyciągnąć 12kW ale sprawność będzie ok 1 do 1,9  przy -25st mozesz nadal miec 12kW ale sprężarka sie rozpędzi juz do 6,7kW a w tym modelu sprężarka ma moc max 9,4kW ale ograniczona do 6,7kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.