Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawory termostatyczne esbe do podłogówki kvs 3.0-3.5


Zwyczajny

Rekomendowane odpowiedzi

     

Dzień dobry. Chciałbym się upewnić który zawór będzie najodpowiedniejszy do zastosowania  moim układzie podłogówki.

Moja podłogówka ma 8 pętli po 80 metrów czyli łącznie 640m bieżących, rozdzielacz z rotametrami pompa grundfos alfa 2 autoadapt 25/40 i nie mogę się zdecydować na wybór zaworu termostatycznego.

Esbe na stronie w zastosowaniu podłogowym podaje jako odpowiedni VTA370/VTA570 czyli wg noty katalogowej najbardziej odpowiedni dla mnie jest

Part: 31200100
Model: VTA 372
Temp: 20 - 55°C
KVS: 3,4

Za to w katalogu znalazłem o podobnych parametrach
Part: 31620100          
Model: VTA 522
Temp: 20 - 43°C
KVS: 3,2

czy ten zakres temperatur zaworów nie ma znaczenia? wydają się odpowiednie i kupić najtańszy, czy sugerować się zaleceniem producenta i przeznaczeniu?
Może jakaś alternatywa? Afriso chyba odpuszczę bo tam taki sam mętlik.

Screenshot_2021-05-07 Schemat instalacji ogrzewania podłogowego - elementy, układy, rozprowadzenie - ogrzewanie podłogowe -[...].png

Rozumiem, że mój schemat odpowiada temu od zaleceń producenta w takim układzie

Bez tytułu6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grundfos ostatni schemat z oznaczeniami vta370/vta570 jest ze strony esbe ?, ale nie wzorowałem się na nim. 

Jastrych u mnie ma już 2 lata więc jest suchy,ale rozumiem,że wygrzewanie można również zastosować na początku sezonu grzewczego.

Czyli zostaje vta 372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.