Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie rozpala się piec. Ciągle napis Initialization


Gapuchino

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 
Mam problem z odpalaniem pieca Kostrzewa twin bio. Pracował jako zegarek od roku 2019. Był uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta. Ostatni przegląd roczny zrobiony w styczniu 2021.

Już parę razy pod czas przechodu ze stanu "postój" do stanu "rozpalanie" wygasza się wyświetlacz i pojawia napis "initialization". Później wyświetlacz miga, czasem pojawi się napis Wyczytywanie. Napisy są takie same na termostatu pokojowym oraz na piecu. Po 15-20 minutach piec może się rozpalić i wszystko gra. Ale niestety nie zawsze. 

Jeśli wyłączę wyświetlacz na piecu i pozostaje tylko termostat pokojowy, to system uruchamia się w minute i działa. Tylko że nie ma wtedy informacji o tym, co się dzieje w piecu.

Czytałem w instrukcji, że takowy problem może być spowodowany niskim napięciem. Miernik podaje 11,5 V na przewodzie do obojga wyświetlaczy.

Proszę pomocy.

Dziękuję z góry

Igor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wyjaśnienie. Na przewodach do termostatu pokojowego jest 12,8V. Na przewodach do panelu sterowania jest 5V. Kiedy jest podłączony jakiś jeden. Po podłączaniu panelu sterowania (ten który jest na piecu) występuje spadek napięcia na kontaktach do termostatu pokojowego do 10,6-10,8V i zaczyna się ten napis Initialization. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.