Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Remeha W21 Eco - czy warto?


jazder

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Proszę o poradę. W budynku, do którego zakupu się przymierzam, znajduje się kocioł gazowy Remeha W21 Eco z 2000 roku. Kocioł wygląda w porządku, jest co roku serwisowany i działa obecnie bez zastrzeżeń.
Czy warto wobec tego myśleć o wymianie takiego kotła? Czy ktoś miał styczność z takim ustrojstwem? Czy ewentualna wymiana może przynieść wymierne korzyści (słyszałem, że nowe kotły są nawet 30% oszczędniejsze od tych starych. Jestem laikiem w tych tematach i będę naprawdę wdzięczny za każdą poradę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem ciekaw różnic, bo podobno ta Remeha jest w miarę oszczędna (kocioł kondensacyjny), ale że serwisowana i w dobrym stanie, to trochę szkoda ją wymieniać bez powodu. Domek jest dobrze izolowany. Ciekawe jakie byłyby różnice w porównaniu z nowymi kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z 5% mniej gazu.

Dużo zależy jak jest zrobiona instalacja grzejna - jeżeli są grzejniki dobrane do instalacji z kondensatem, tj ich zasilanie nie przekracza temp 55C to troszkę można uciąć na lepszym sterowaniu, ale wg mnie też nie dużo.

Takie kotły to ludzie przywozili z Holandii na początku Polski w EU.

U nas Remeha to głównie palniki na gaz lub olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.