Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pelet firmy Grobelny


RemWarlubie1

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzamy się do wywalenia starego kopciucha i wstawienia w jego miejsce kotła na pelet. Majster poleca nam kocioł firmy Grobelny.

Nie mogę znaleźć w internecie opinii na ten temat. Proszę użytkowników o pomoc i  wypowiedzenie się. Każda opinia cenna. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o budynku który ogrzewasz. Jaka powierzchnia,jaka instalacja ( grzejniki,podłogówka,czy mieszana ),jakie ocieplenie,ile teraz spalasz i jakiego paliwa. Jaką cenę za ten kocioł zaproponował pan instalator i jaką moc. Wtedy będzie można coś zaproponować.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jest na razie bardzo wstępny etap więc rozpisywanie się nad doborem jeszcze nie ma sensu. 

Obecnie chodzi o to tylko czy warto rozważać tego producenta. Pytanie co mówią użytkownicy? Jak jest z ewentualnymi naprawami i reklamacjami? Czy trzeba to często regulować i czy często chyścić.

Na razie tylko tyle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś zapytał czy lepiej kupić Fiata czy Forda. Z tego co patrzyłem na ich stronie to mają tam kotły pelletowe Gropel w mocach 22 i 14 kW,cena około 12 tysięcy złotych i jakiegoś slima o mocy 15 kW ale on jest bez ceny. Podaj te dane o które Cię prosiłem to będzie łatwiej coś doradzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy gaz ale gmina utrudnia sprawę, zrobiono drogę i nie można psuć nawierzchni puki nie skończy się gwarancja.

Człowiek od gazu montuje także pellet i robi to na kotłach grobelny podobno solidny towar. Prawdopodobnie będzie ten 22 kW. Mamy domek jednorodzinny dwa poziomy każdy około 80 m2. Dom ma około 100 i jest częściowo ocieplony i pracujemy nad izolowanie kolejnych ścian.

I tu rodzi się pytanie o solidność firmy Grobelny i właśnie chodzi o to czy fiat czy ford.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość do twojego domu dobiera piec 22kw to zdecydowanie zmień instalatora

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22kW na Twoja powierzchnie to zdecydowanie przesada.

Proponuję zacząć poszukiwania swojego kotła od obliczenia potrzebnej mocy: https://cieplowlasciwie.pl/
Jest to taka strona w której podstawiasz dane swojego budynku i wylicza Ci ona zapotrzebowanie na energie która potrzebujesz w swoim domku - im dokładniej i więcej danych podasz tym lepiej.

Następnie podaj wymiary swojej kotłowni - szerokość i długość oraz w jakim miejscu i na jakiej wysokości masz komin. Napisz czy komin jaki posiadasz to ceramiczny, wkład jakiś czy tradycyjny murowany (obstawiam to ostatnie).

Podaj te dane i chętnie ogarniemy pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uparłeś chłopie na ten kocioł od Grobelnego. Jak widzisz zaczynasz od du.y strony. A pan instalator pewnie ma na tym kotle sporą prowizję i dlatego chce ci wcisnąć aż 22 kW. Dla twojej powierzchni to 15 kW max. Tak jak koledzy wyżej radzili trzeba policzyć zapotrzebowanie budynku np. na stronie https://cieplowlasciwie.pl/ ale nie możesz brać tego jako wyroczni,ponieważ to jest tylko takie poglądowe. Mi policzyło 17kW ,kupiłem 13kW a myślę że starczyłoby 9-10kW. Wbrew pozorom to o czym piszemy jest dużo ważniejsze od tego z jakiej firmy masz kocioł. Za mały nie dojrzeje ci domu,a za duży będzie marnował opał za który ty będziesz płacił. Jeden z kolegów podał kiedyś taki przykład że możesz do sklepu jechać po zakupy ciężarówka lub skuterem. W jednym i drugim przypadku dojedziesz i wrócisz z zakupami. Ale ciężarówka spali na tej trasie 10 litrów paliwa,a skuter 0,5 litra. Teraz rozumiesz o co nam chodzi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy nie jest jeszcze nic ustalone. Te 22 kw wzięły się bardziej z sumy mocy kaloryferów jakie mamy niż z analizy. I nie upieram się że musi być akurat tyle. Pewnie ostatecznie ktoś to przeliczy (myślę że są ludzie którzy to odpowiednio policzą za nieduża opłatą). Prace będą robione pewnie w maju lub czerwcu wtedy zobaczymy.

Nie orientuję się jak wygląda sprawa uprawnień do montażu kotłów, chyba takie uprawnienia daje producent jakiś rodzaj certyfikatu stąd pewnie ten majster robi akurat na tym producencie. Stąd o to pytam czy to dobra droga. Bo może warto podziękować majstrowi i szukać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.