Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EG PELLET mini 25kw, Estyma, Peletix II MC.


baba12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamontowano mi nie dawno kociol Ekogreń, Eg pellet mini, na sterowniku Estyma, z palnikiem peletix II MC

Kocioł z dotacji gminnej, więc Panowie przy montażu dali wszystko na auto i heja. Pierwsze doby spalał po 50kg pelletu. Oczywiście kocioł jest przewymiarowany. Mam ok. 140m2, do grzania, z wyliczeń wychodzi że powinienem mieć 16kw.+ CWU 200L ( 2 osoby tylko prysznic )

Ustawiłem mu moc 16kw, zmiejszyłem krzywą nadmuchu bo robił spieki.

Pytanie do was, kto może pomóc dobrze to ustawić ? Jeżeli ustawiam na AUTO, to grzeje się do 60, spada do 50 i za nim się zacznie bujać ma już 47 i tak idzie do tych 60.

Poczytałem trochę i piszą żeby ustawić na kotle 70 i histerezę 10-15, próbowałem tak robić to doszedł do 71, włączyło się wygaszanie złapał 65 i zaczął się rozpalać, dziwne bo miał ustawioną histerezę na 10. Też w tym trybie ręcznym nie da się chyba ustawić podtrzymania tak jak w auto, tylko jest wygaszania.

Ogólnie jakoś grzeje, temp jest ok, ale dużo pali. Czym można się jeszcze posiłkować ?

Które opcje regulować i obserwować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.