Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lidia Compact bezpalnikowy?


gregoro85

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy kocioł tego rodzaju z komorą mówi się że jest bez palnika. Temat o Lidii jest, proszę poszukać a nie zakładać kolejne pytanie o kolejny kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u góry opcję "szukaj", taka lupa. Wpisz tam "Lidia" to zaraz będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze o DEFRO ALFA czy BETA też można powiedzieć, że są bez palnikowe :D  (takie moje zdanie)
Ogólnie co to znaczy bez palnika? Że palnik zintegrowano w kotle?

W/g jest to pójście producenta w tzw. zintegrowanie palnika, co finalnie w mojej uwadze powinno dla producenta przekładać się na mniejsze koszty produkcji całego kotła. Bo zamiast projektować nowy palnik i do tego nowy kocioł, tak czy siak projektujemy jedynie nowy kocioł. (ale to moje zdanie)

Ostatnio ktoś też na forum poruszył temat kotłów bez wentylatora nadmuchowego... 
Skoro może to robić wentylator wyciągowy to logicznym jest, że można projektować kocioł tak, aby pozbyć się wentylatora nadmuchowego. Podejście ciekawe, zamiast ustalać obroty nadmuchu w sterownikach, producent wstawia czujnik podciśnienia i ustawia sterownik tak, aby na palenisku przy danej mocy był odpowiedni ciągu dla optymalnego spalania.(Dodamy sondę lambda i mamy pełny automat).
Coś mi się wydaje, że to w tym kierunku leci. (zautomatyzowanie procesu spalania) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.