Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór termostatyczny Afriso - czyszczenie


PrzemekP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozbieram zawór ATM 361. Zdjąłem pokrętło nastawy temperatury, wyjąłem pierścień blokujący, element nastawczy i wkładkę termostatyczną. I teraz pytanie, jak wyjąć element mieszający z korpusu zaworu? Odkręciłem dolną śrubkę, ale i tak nie można nic ruszyć. Czy ktoś to rozbierał? Nie chciałbym czegoś wyłamać. Z zaworu ESBE po prostu wyciąga się koszyk i już a tu mocno siedzi w korpusie.1743239444_AfrisoATMkoszyk.thumb.jpg.2a0bf223aaa063944fd5d0454e2def87.jpg1271078131_AfrisoATM.png.7b0b3891c8dbd3836c2864ecdbee985f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjąłem. Nic nie trzeba odkręcać ani podważać. Wystarczy wyciągnąć. U mnie niestety tak mocno siedziało, że trzeba było użyć dość dużej siły. Nie wiem, plastik się odkształcił? Ale w końcu poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam  musisz zakręcić upuścić trochę ciśnienia z instalacji , ewentualnie zakręcić jakieś zawory tak aby woda z instalacji nie wylewała się na kotłownię i rozbierz zawór i go nasmaruj. Tutaj masz filmik jak to zrobić :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.