Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bosch Condens GC2300iW - nie uruchamia się automatycznie po przerwie dostawy prądu


lolus1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam piec dwufunkcyjny Bosch Condens GC2300iW, mam taki problem, że przy nawet krótkiej dostawie prądu, kilka sekund piec automatycznie się nie włącza. Pisze na nim LoPr czyli niskie ciśnienie, a jest około 1,3bar, wystarczy, że na sekundę przekręcę kurek do nabijania ciśnienia wody CO i wcisnę przycisk "wstecz" włącza się w nim odpowietrzanie i zaczyna działać po 5 minutach.
Jest jakiś sposób aby wyeliminować ten problem? Czy tylko zostaje wstawienie UPS?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem nie jest przerwa w dostawie prądu tylko zbyt niskie ciśnienie skoro taki błąd wyskakuje??? Może wystarczy je podnieść do poziomu 1,5-2bar i problem ustąpi?

sprawdź w instrukcji kotła co piszą w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest skalibrowany czujnik ciśnienia- to jest tylko moje przypuszczenie skoro pojawia się taki błąd??? sam napisałeś że zwiększenie niewielkie ciśnienia problem usuwa. Może do odpowietrzania potrzebne jest nieco wyższe żeby po nim nie spadło poniżej minimalnej wartości??? Tu jedna ktoś z większą niż ja wiedzą musi się wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.