Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Welder 23kw z podajnikiem prośba o ocenę ustawień


Arktoss

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem piec Welder na ekogroszek 23 kW zainstalowany jest tam sterownik Multifun.

Proszę o ocenę ustawień bo wydaje mi się, że strasznie krótko chodzi w podtrzymaniu i uważam, że ustawy jakie mam nie są do końca poprawne więc chciałbym to skonsultować z Wami

Temperatura CO - 42 °C

Temperatura CWU - 40 °C

Palenie:

Moc wentylatora 60 %

Czas postoju 60s

Czas pracy podajnika 5s

Podtrzymanie:

Moc wentylatora 40 %

Czas wstępnego nadmuchu 14s

Czas dodatkowego nadmuchu 35s

Czas pracy podajnika 12s

Czas postoju 30 min

Histeraza kotła 2 °C

Przesłona otwarta na maksa w załączniku przesyłam zdjęcie jak wygląda palenisko widać, że powstaje trochę spieków

 

 

 

IMG_20201210_172514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ja mam kociol 25 kw,

Podawanie 8
Przerwa 88
Moc wyliczona przez sterownik sppv2 boleckiego 7,8 kw

Temp zadana 62
Woda cwu 48

Spalanie na dobe 23,5 kg


Aby uzyskac jak najwyzsza sprawnosc i jak najnizsze spalanie kociol winien chodzic non stop

Nie widze sensu przechodzenia w podtrzymanie, zeby po chwili znowu rozgrzewac uklad

Pytanie jaka powierzchnie ogrzewasz
Czy masz ocieplenie
Czy masz glowice
Czy masz ochrone powrotu

Co wlasciwie chcesz osiagnac

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ocieplonego domu. Powierzchnia grzewcza to 150 m2 nie mam głowic założonych mam zawór trójdrożny a chodzi mi o to żeby spalenia było w granicach normy i żeby opał był dobrze wykorzystany i żebym zgrzewów nie miał wiadomo wszystko zależne jest od opału ale jak zrobił mi się wulkan z ekogroszku troszkę mnie to zmartwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli topi się popiół to powodem jest zbyt duża moc nadmuchu przy danej ilości opału- drogi są dwie- albo zmniejszyć nadmuch , albo skrócić przerwy podawania. masz 5sek podawanie i 60sek przerwy i do tego mocny nadmuch- będzie spiekać.

odnośnie spalania w granicach normy to trudno odpowiedzieć. Dom ma swoje potrzeby i musisz dostarczyć tyle energii aby je zaspokoić a dokładnie wyrównać straty. Jak dom nie ocieplony to będą duże. Tego nie przeskoczysz. niestety nie podałeś ilości spalanego opału na dobę więc nawet trudno ocenić na zamknięte oko czy to dużo czy "w normie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz mam tak i mam wielki problem :

Temperatura CO - 50 °C

Temperatura CWU - 40 °C

Palenie:

Moc wentylatora 68 %

Czas postoju 35s

Czas pracy podajnika 7s

Podtrzymanie:

Moc wentylatora 40 %

Czas wstępnego nadmuchu 14s

Czas dodatkowego nadmuchu 35s

Czas pracy podajnika 12s

Czas postoju 23 min

Kocioł nagrzewa mi się do 55 °ale teraz mam takie dane że spala mi prawie 40 kg na dobę a nie ma mrozów. Nie wiem co robić bo to wydaje mi się stanowczo za dużo a spieki robią się takie, że aż przeszło na górne rusza te które podgrzewa jest dramat.

Edytowane przez Arktoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś nastaw 5 / 60  i chyba wypada wrócić do tego

Tylko przymknij powietrze żeby spieki się nie robiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego pieca funkcja PID była niedopracowana Weldert nie dostarczył danych i to jest takie chybił-trafił ale teraz zaczynam dochodzić z spalaniem i jest lepiej jak odjąłem dmuchawę. Czy ktoś może z Was posiada program emultifun analyzer bo chciałbym sobie zerknąć w archiwum spalania na komputerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.