Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura na drabinkach z podłogówki ?


mariusz215

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa modulacyjna zamiast tradycyjnego hydroforu?
Temperatura na drabinkach z podłogówki ?
Hydraulik radzi przy wodzie ze studni włożenie pompy modulacyjnej która sama się załącza, zamiast budowania w kotłowni zbiornika. Dodaje on to do zalet ze nie gromadzi się syf w zbiorniku. Ktoś posiada takie rozwiązanie ? Konkretnie radzi pompę Dab Divertron 1200
Radzi również aby uprościć kotłownie połączenie dwóch drabinek w łazienkach z podłogówką? Ktoś użytkuje drabinki przy takiej niższej temperaturze ? Kocioł gazowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można połączyć drabinki z podlogowka ale ciepła z nich się nie spodziewaj. Ja tak mam zrobione, służą jedynie do jakotakiego suszenia ręczników. Użycie drabinek w inst. gdzie jest 100% podlogowki podlogowki ma też inna wadę - jest to jedyny element który przez wewnętrzna korozję wprowadza zanieczyszczenia do instalacji. Jeśli się jednak na nie zdecydujesz musisz użyć do czynnika uzdatniacza, np. noxon lub coś o podobnym działaniu.

Co do pompy, nie znam urządzenia dab. u mnie jest grundfoss scala2 i szczerze powiem że nie ma różnicy gdy woda idzie z sieci, czy że studni - taka sama wydajnosc. Pompa sama sobie reguluje przepływ w zależności od chwilowego zuzycia, tak samo proporcjonalnie zużywa mniej energii. Trudno mi sobie wyobrazić bardziej proste i ekonomiczne urządzenie, a przy tym zajmuje niewiele miejsca i jest ciche. Pompa jest zamontowana w garażu w bryle domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.