Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy rura będzie się pocić?


chopchop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Hydraulik wykonał u mnie instalację. Jest taki układ, że pod brodzikiem prysznicowym przebiegają rury ciepłej i zimnej wody i odpływu, które idą dalej i zasilają wszystkie punkty i urządzenia w mieszkaniu. Rury wodne są w systemie pex Tece, ciepła z otuliną 6mm zimna z otuilną 4mm, rury te przebiegają równolegle, tak, że otuliny stykają się. Zostaną otoczone styropianem i przykryte folią i wylewką.

Czy rura z zimną wodą nie będzie się pocić? Otuliny wydają mi się raczej cienkie, a różnica temperatur, szczególnie w zimie będzie dosyć spora (woda ciepła z boilera Ariston Evo).

Będę wdzięczny za odpowiedź od kogoś z doświadczeniem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, chopchop napisał:

Czy rura z zimną wodą nie będzie się pocić?

Nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PioBin napisał:

Nie bedzie.

Dziękuję,  a można zapytać dlaczego się nie wykrapla? Chodzi mi o to,  że powiedzmy płynie w ciepłej rurce woda 50 stopni ( tyle podobno ten bojler daje zwykle w trybie auto ) i myślę, że pomimo otuliny po jakimś czasie i tak nagrzeje powietrze przy rurkach do 30-40 stopni. Przy takiej temperaturze punkt rosy jest powyżej 20 stopni a w rurce zimnej wody mniej niż 10 stopni, a na jej zewnętrznej powierzchni powiedzmy 15, czyli poniżej punktu rosy. Wydawało mi się że jak jest poniżej punktu rosy to się wykrapla woda, szczególnie na mosiężnych złączkach, które są zimniejsze.

Jestem laikiem w temacie więc może źle myślę ,ale chciałem się dopytać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chopchop napisał:

a można zapytać dlaczego się nie wykrapla

Dlatego, ze:

16 godzin temu, chopchop napisał:

Zostaną otoczone styropianem i przykryte folią i wylewką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.