Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Vaillant Ecotec plus Vc 256/5-5


Dudix33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mam taki problem posiadam piec jak w opisie z zamontowaną stacją pogody w której w chwili obecnej temperatura zadana to 20 stopni.

Dom posiada tylko instalacje grzejnikową około 120m2 powierzchni i tutaj mam kilka pytań odnośnie ustawień.

Dom aktualnie stoi pusty a zbliża się sezon grzewczy, piec jest nowy i nie bardzo wiem jak ustawić parametry aby było ekonomicznie 

Dodatkowo jak działa ta stacja pogody ponieważ przed jej zamontowaniem miałem tak że po ustawieniu na danfosie wszystkich pokoi na 10 stopni i tak grzała mi łazienka która nie ma zamontowanego termostatu ponieważ instalator powiedział że jeden kaloryfer musi mieć przepływ i w zasadzie nawet gdy temp w domu była wysoka to i tak łazienka grzała nie ważne czy lato czy zima.

Precyzując czy jeśli na stacji pogody ustawie np. 5 stopni a w domu na termostatach zadam temp 10stopni to czy piec będzie grzał od razu czy dopiero gdy na dworze temperatura spadnie do tych 5 stopni.(Ponieważ nie chce aby piec pracował 24h przez to że łazienka ciągle grzeje )

 

Wiem że jest to dość sporo pytań ale nie ukrywam że w zeszłym roku ustawiłem cały dom aby utrzymywał 10stopni na łącznie 13 kaloryferach  ponieważ jak wspomniałem jeszcze tam nie mieszkam a grzanie wody całkowicie wyłączyłem i rachunek dzięki ciągłemu działaniu pieca przez łazienkę  plus wiadomo kilka razy temp w domu również spadała i piec uruchamiał wszystkie kaloryfery  była dość duża.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.