Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant ecoTEC + vrc 700


Gregor002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym tutaj skupić wszystkich użytkowników VRC-700, temat służyć będzie wymianie doświadczeń.

Mam dom około 220m² z lat 80, dobrze ocieplony, elewacja styropian, poddasze styropian, podłoga 3lata temu remont również styropian. Okna 15letnie 2szybowe.  Do tej pory paliłem węglem zużycie 4-5ton na sezon + trochę drzewa. 

Od stycznia mam dodatkowo piec Vaillant ecoTEC pure + tydzień później dołożona pogodówka vrc700. 

Na dole ogrzewanie podłogowe, u góry grzejniki, w łazienkach drabinki na full, sterownik na klatce schodowej ustawiony w okolicach 22stC podłogówka na mieszaczu 35stC piec załącza się co godzinę na 15min, temperatura na dole 23stC u góry termostaty na grzejnikach trzymają w okolicy 22stC

Zużycie bez sterownika piec bazował na temperaturze powrotnej, ustawiony na 45stC zużycie 14m³ doba, zmniejszając temperature na piecu do 40stC zużycie 12m³ po dołożeniu vrc700 zużycie między 9.5-11m³ cały czas testuję różne ustawienia.

Czy ktoś ma przetestowane jakieś inne ustawienia ? Czy warto przeprowadzić adaptacje krzywej grzewczej ? U mnie 0.8 i 1.2 były mniej ekonomiczne i najlepiej wypada 1.0. Teraz testuję opcje z wyłączeniem ogrzewania na noc od 23-5rano. Czy lepiej przejść z funkcji w sterowniku "termostat" na korekta lub brak ? Dodam że nie grzeję obecnie CWU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.