Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec a wymiennik ciepla


psychoderyna

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,

Posiadam piec Zembiec S2KW21-1 (21KW) oraz kocioł gazowy Viessmann w instalacji z wymiennikiem ciepła SONDEX SL34-O3-TL-30-BB_9. Głównie użyłam ogrzewania gazowego a piecem od czasu do czasu się wspomagam jak treść załatwi jakieś drzewo (często wali jakieś drzewa więc zawsze jest co do pieca wrzucić).

Niestety Zebiec jest już wysłużony i chcialem go wymieniac na inny pięć mniejszy.

 

Moje pytanie dotyczy pieca. Czy kupując pięć muszę teraz dostosować go odpowiednio do wymiennika czy nie ma to już znaczenia. Myślałem o jakimś najtańszym kotle zasypowym, bo wiadomo że będzie używany tylko od czasu do czasu 11kw. Niestety będę musiał kupić nowy bo z używek ciężko znaleźć coś co się już nie rozpada.

 

Obecnie Zebiec jak wrzucę dwa kawałki drzewa i troszkę kartonów po chwili gotuje mi wodę, nie ma co się dziwić bo kiedyś zasilał całe ogrzewanie teraz jedynie wymiennik, stąd też myślę że w tym przypadku moc pieca chyba nie ma znaczenia.

 

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

2be1fce3f47f93c578087b38a2c3d3da.jpg6cf6248c20a4d0008c778830999627d9.jpg416cd14af35c06232e12435c7ad63387.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulisz używany. Ale nie koniecznie chodzi o kopciucha.. Myślałem o wymianę na coś co będzie w zanadrzu np to:

https://allegro.pl/oferta/migomax-suv-11-kw-prosta-budowa-piec-kociol-kotly-9389671844

 

A samo pytanie odnosi się doboru pieca do wymiennika nie koniecznie kopciucha. Czy do tego wymiennika muszę mieć pięć który spełnia określone parametry czy moze być chodzby ten co podałem w linku.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.